Sneijder’in ağırlığı rahatsızlık yarattı
FUTBOL

Sneijder’in ağırlığı rahatsızlık yarattı

/Admin Admin
10-07-2017
0

Kendi tasarrufları da bu yönde. Riekerink döneminde Sneijder'in takım üzerinde ağırlık kazanması ve genel disiplinsizlik içinde futbolcuya dayalı bir düzene gidiş, yönetimi rahatsız ediyordu. Bir de bu rahatsızlığa sportif açıdan başarısızlık eklenince yeni biryapılanma düşünüldü. Tabii ki bu bir yönetim tercihidir. Yoksa Sneijder gibi bir yıldızın kalitesini ve Galatasaray'a yaptığı katkıları kimse tartışamaz.

Ancak Galatasaray yönetiminin genelde bir yetersizliği var. Taraftar baskısını da göz önüne alarak bunları önceden düşünüp Sneijder'le yapılan görüşmede işi mutlaka bitirmek gerekiyordu. Ancak anlaşma çıkmayınca, işler çıkmaza girdi. Sneijder'in istediği parayı verecek bir kulüp çıkmayınca o da önümüzdekiseneki parasından vazgeçmek istemiyor. Bu iş uzadıkça taraftar baskısı artacak, yönetim de sıkıntıya düşecektir.

Perşembe gecesi İsveç takımı Östersund'la ön eleme maçı var. Rakip takım kalite olarak Galatasaray'ın çok gerisinde. Ama kuzey futbolunun fizik güç olarak önemli artıları var. Ligleri devam ediyor. Rakip mücadeleci ve sert bir takım, Galatasaray ise hiç hazır değil. Sezon öncesi ağır idmanlar bu erken maçta kondisyonu olumsuz etkiler. Onun için Igor Tudor'un çok dikkatli olması ve dersine iyi çalışması lazım.

Ömer Üründül / Sabah

Florya'da ama yolcu...
Tudor'dan sürpriz tercih! İşte 10 numara kararı...

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz