"Artık üzerimizde bu galibiyetin sorumluluğu da olacak, umarım altından kalkabiliriz"

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nın, Fenerbahçe Beko karşısında aldığı 84-74’lük derbi galibiyetinen sonra başantrenör Ertuğrul Erdoğan ve oyunculardan Aaron Harrison basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"Artık üzerimizde bu galibiyetin sorumluluğu da olacak, umarım altından kalkabiliriz"

Ertuğrul Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Çok fazla söylenecek bir şey yok. Rakamlardan bahsedebiliriz ama onlardan öte bir maçtı bu. Elbette rakibimizin gücünü ve potansiyelini iyi biliyoruz. Bence şu an Avrupa’nın en formda ve en iyi takımı onlar. Maçtan önce de söylemiştim. Bu bir derbi ve sonuç her şeye açık. Oyuncuların karakteri, mücadelesi ve inadı oyunun psikolojisinde etkilidir. Oyuncularımız müthiş karakter koydular. Oynayan oynamayan herkes… Gerçekten maçı daha fazla isteyen taraf bizdik. Fenerbahçe‘ye karşı oynadığınız zaman sahaya %100’ünüzü koymanız gereklidir. Bugünden ötürü şikayetçi olacağımız kimse yok. Bu galibiyetin sorumluluğu da olacak artık üzerimizde. Sezona farklı bir psikolojiyle devam edeceğiz. Umarım altından kalkabiliriz bunun. Çok zor şartlarda bir araya gelmiş Galatasaray basketbol takımının idarecisinden oyuncusuna kadar müthiş bir beraberlik var. İnşallah sezon boyunca da bu şekilde devam ettirebiliriz.

Ben taraftara da bir mesaj vermek istiyorum. Bizim beklentimiz, bu takım galip gelmeden önce oyunculara kredi açmalarıydı. Bu böyle olmadı. Sezon boyunca 1500-2000 kişi oynadık. Fenerbahçe maçı tabii ki özel bir maç. Onlar geldiği zaman bu oyuncular daha iyi oynuyorlar. Daha çok önemsendiklerini, daha 1. sınıf oyuncu olduklarını hissediyorlar. Buraya gelmemek ve desteklememek gibi bir lüks olamaz. Bu çocuklar kaybettiği maçta da kazandığı maçta da mücadele etti. Bu saygıyı ve ilgiyi hak ediyorlar.”

Aaron Harrison ise şunları söyledi:

“Maç boyunca konsantrasyon seviyemiz çok yüksekti. Fenerbahçe Beko şu an Avrupa’nın en iyi takımı diyebiliriz, bu açıdan bakınca bizim için çok önemli bir maçtı. Geçtiğimiz hafta boyunca maça çok iyi hazırlandık. Maç boyunca da kazanmayı çok istediğimizi söyleyebilirim. Dolayısıyla biz oyuncular olarak da bu maçtan keyif aldık. Umarım maçı seyredenler de keyif almıştır."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER