"Arzu etmediğimiz bir basketbol oynadık"

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı'nın, deplasmanda 90-67 mağlup olduğu Fenerbahçe Beko karşılaşmasından sonra Başantrenör Ertuğrul Erdoğan ve oyunculardan Marko Arapovic açıklamalarda bulundu.

"Arzu etmediğimiz bir basketbol oynadık"

Ertuğrul Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Fenerbahçe Beko takımını tebrik ediyorum. Bugün gerçekten bizden çok daha iyi bir takım performansı gösterdiler. Bir basketbol adamı olarak gerçekten mutluyum çünkü iki Türk takımı Final Fourda ilk kez karşı karşıya gelecek. Ümit ediyorum her iki takımda sağlıklı kadrolarla çıkar ve hak edenin kazandığı bir Final Four olur. Bu ülke basketbolu adına çok önemli bir şey. Fenerbahçe’nin son yıllarda ortaya koyduğu Final Four performansına Anadolu Efes’in de eklenmesi çok önemli bir şey. Yarışın takımları, koçları, kulüpleri ve oyuncuları daha yukarıya çektiğine inanıyorum. Bu iki kulübün başarısı bizi de daha çok motive edecektir.

Maça gelince takım olarak oynayamadığımız bir geceye önemli oyuncularımızın kolayca ve anlam veremediğim faullerle kenara gelmesi de eklendi. Bizim önemli skor silahlarımız çok belli, belki de Fenerbahçe buna göre bir strateji yapmıştır bilmiyorum ama maçın genelinde çok arzu etmediğimiz, çok keyif almadığımız bir basketbol sergiledik. Bu yüzden çok üzgünüm. Bizim için bu maç elbette prestij ve rekabet açısından çok önemli bir karşılaşmaydı. Ancak bizim sıralamamızı değiştirecek maç hafta sonu oynayacağımız Gaziantep Basketbol maçı. Bu maçta olabildiğince iyi oynayıp galip gelebiliyorsak galip gelmeyi, değilse de bir sonraki maça hazır olmayı planlıyorduk ama düşündüğümüz gibi olmadı. Bu kadar çok top kaybı yaptığınız bir Fenerbahçe deplasmanında, basketbolu bu kadar bilerek oynayan bir takıma karşı maçı kazanmak kolay değil. Oyuncularımın bu sezon genel olarak göstermiş olduğu duruştan ve performanstan ben memnunum. Bizim için önemli olan hafta hafta düşünerek yapabildiğimizin en iyisini yapmaktı. Şu ana kadar bunu özellikle Türkiye Liginde başarabildiğimizi düşünüyorum. Fenerbahçe’ye tekrar başarılar diliyorum.”

Marko Arapovic ise şunları söyledi:

“Bugün kötü bir mağlubiyet aldık. Karşımızda üst seviye bir takım var, gerçekten çok iyi basketbol oynuyorlar. Maçın başında hem hücum hem de savunmada istediğimiz şeyleri yapabildik. Ancak Fenerbahçe’ye bir kez ritim bulma şansı verdiğiniz zaman şutları sokmaya başlıyorlar ve geriye dönmeniz zor oluyor. Biz şu an önümüze bakmak ve daha iyi oynamak zorundayız. Playoff vakti geldi. Playoffta her zaman oyununuzu bir üst seviyeye taşımak zorundasınız. Bugün iyi bir mücadele ortaya koyduğumuzu düşünüyorum ancak yeterli olmadı.” (Galatasaray.org)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER