"Biraz daha dikkatli insanları seçersek daha güzel müsabakalar olabilir"

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nın, Fenerbahçeye 71-56 mağlup olarak Kadınlar Türkiye Kupası’na veda ettiği maçtan sonra başantrenörümüz Efe Güven ve oyuncumuz Alperi Onar açıklamalarda bulundu.

"Biraz daha dikkatli insanları seçersek daha güzel müsabakalar olabilir"

Efe Güven şu ifadeleri kullandı:

“İlk yarı sahada olmayan bir Galatasaray, ikinci yarı oynaması gerektiği gibi oynayan bir Galatasaray, çok yüzdeli bir basketbol oynayan Galatasaray vardı. İkinci yarı sahaya koyduğumuz enerjiyi, performansı, mücadeleyi ilk yarı koysaydık şu an farklı şeyler söyleyebilirdim. Maç ile alakalı söyleyeceğim çok şey var ancak bunları söylediğimiz zaman ceza alıyoruz. Ceza alacağımdan dolayı çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Daha önce de söylemiştim, burası insan yetiştirme yeri değil. Çok ciddi bir organizasyon burası. Burada insanların hayatları var, insanlar mücadele ediyorlar. Biraz daha dikkatli bir şekilde insanları seçersek daha dikkatli ve daha güzel müsabakalar olur diye düşünüyorum. Bir de maç içerisinde anlamadığım bir olay oldu, onun değerlendirmesini de basketbol camiasına bırakıyorum.”

Alperi Onar ise şunları söyledi:

“Gerçekten kazanmak için çok efor sarf ettiğimiz bir maç oldu. Kazanmak için elimizden gelen her şeyi yaptık ancak çok boş atış kaçırdık. Bir türlü maçın içine giremedik, o yüzden çok üzgünüz. Takım arkadaşlarımı mücadelesinden dolayı tebrik ediyorum. Karşı takımı da tebrik ederim.” (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 02:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER