"Çok karakterli bir oyuncu grubum var"

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nın, BOTAŞ’ı 59-49 mağlup ettiği karşılaşmadan sonra Sarı Kırmızılıların Başantrenörü Efe Güven açıklamalarda bulundu.

"Çok karakterli bir oyuncu grubum var"

Efe Güven şunları söyledi:

“Bizim bu sezon her galibiyete ihtiyacımız var. Her maç bizim için bir final maçı havasında geçiyor. Oynadığımız her maç bu şekilde yakın skorla geçiyor. Sezon başında da tek bir şey söylemiştim. ‘Bu takım mücadele eden, gelen taraftarın saygısını kazanacak, gurur duyulacak bir takım olacak’ demiştim. Bunu gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Hücum potansiyeli çok yüksek olan bir takımı 49 sayıda tuttuk. Bizim için ciddi bir başarı ama rakibinizin skorunu bu kadar aşağıya çektiğiniz zaman sizin de hücumunuz düşüyor. Savunmaya konsantre oluyorsunuz çünkü. Atamadığımı üç sayı maçın yakın kalmasını sağladı. Ben hayatımda ilk defa üç sayılık basket bulmadan maç kazanan bir takım görüyorum.

Işıl’a da ayrı bir parantez açmak istiyorum. Işıl’ın bugünkü performansından ziyade sahaya koyduğu enerjiden dolayı ona teşekkür ediyorum. Normal şartlarda oynayabilecek durumda değil çünkü açıkçası dizi. Sahaya çıkıyor ve mücadelesini esirgemiyor. Takımını bir arada tutuyor. Bütün takımımız çok karakterli, çok kaliteli insanlardan kurulu bir takım. Çok zor bir haftadan geçtik. Türk oyuncularımız da ellerinden gelen her şeyi gösterdiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrı bir parantezi de daha önce üzerine koymasını beklediğimiz İnci’nin son 3-4 haftadır göstermiş olduğu performansa açmak istiyorum. Umarım bu şekilde devam eder.

Önümüzdeki hafta Canik Belediye ile oynayacağız. Canik Belediye’nin durumu ortada ancak oynanmadan hiçbir maç kazanılmaz. O maçta da her zamanki ciddiyetimizle sahaya çıkıp mücadele edeceğiz. Daha sonrasında playoff eşleşmesine göre hazırlıklarımızı yapacağız. Çok fazla bir zamanımız olmayacak, hemen 3-4 gün sonrasında oynayacağız. İnşallah bir tur daha geçip son dörde kalırız.”  (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2019, 00:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER