''Çok riskli bir karardı, kendisi istedi''

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nın, Ratiopharm Ulm karşısında aldığı 77-69’luk galibiyetten sonra başantrenör Ertuğrul Erdoğan ve sarı-kırmızılı oyuncu Marko Arapovic açıklamalarda bulundu.

''Çok riskli bir karardı, kendisi istedi''

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, Ratiopharm Ulm karşısında alınan galibiyete rağmen oynadıkları basketboldan memnun olmadığını söyledi. Sarı-kırmızılı takımın hocası, oyuncusu Tai Webster'ın da çok ciddi bir bel problemi olduğunu belirtti. Webster'ın oynamasının çok riskli bir karar olduğunu vurgulayan deneyimli antrenör, oynama kararının ise oyuncusuna ait olduğunu ifade etti.

Başantrenör Ertuğrul Erdoğan şunları söyledi:

“Bugün galibiyetten ötürü mutluyum ancak oynadığımız basketboldan çok mutlu değilim. Aslına bakarsanız çok önemli bir galibiyet aldık. Önümüzdeki maçlardan önce özgüven de tazelemiş olduk. Ancak bugün beklediğimden çok daha kötüydük. Özellikle işin hücum tarafında çok daha akıllı kararlar vermemiz gerekiyor. Galibiyetten ötürü mutluyum ancak oynadığımız basketbolun seviyesinden memnun olduğum söylenemez.

Emir çok iyi çalışan bir oyuncu. Daha önce bazı maçlarda da ona şans verdik. AS Monaco maçında da oynamıştık ancak maç içerisinde kasığından sakatlandığı için bir hafta boyunca oynayamamıştı. Emir çok iyi çalıştığı ve aldığı dakikaları iyi değerlendirdiği için bugün sahada yer aldı. Tai Webster’da maalesef çok ciddi bir bel problemi var. Bugün iğneyle beraber oynadı. Belki de Webster’ı daha az oynatmalıydım.  Çok riskli bir karardı, Webster kendisi oynamak istedi. Emir’in de takımdaki diğer oyuncular gibi bugünkü galibiyette çok büyük payı vardı. Bir oyuncuyu ön plana çıkarmak çok doğru olmaz ama onun hakkını da teslim etmek lazım. Gün gelecek Can Korkmaz bu sorumluluğu alacak, gün gelecek Erol Can Çinko bu sorumluluğu alacak. Bizim her oyuncumuzdan katkı almamız lazım ama maçın gidişatına göre tercihler yapıyoruz. Oyuncuların form durumuna, psikolojisine göre tercihler yapıyoruz. Emir şu anda iyi durumda, umarım böyle devam eder.”

Marko Arapovic ise şunları söyledi:

“Bizim için zor bir maçtı. Önemli olan bu maçı kazanmaktı ve biz de bunu başardık. Maç içerisinde çok fazla şut kaçırdık ve hatalar yaptık ancak maçı kazanmasını bildik. Takım olarak öğreneceğimiz ve kendimizi geliştireceğimiz daha çok alan var. Bu maçtan da gerekli dersleri çıkaracağımızı umuyorum.” (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 01:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER