"Derbiler her zaman her sonuca açık maçlardır"

"Derbiler her zaman her sonuca açık maçlardır"

Antrenman sonrası Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, karşılaşma hakkında açıklamalarda bulundu.

Ertuğrul Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Bizim açımızdan çok önemli bir maç. Şu anda Avrupa’nın en formda olan takımıyla oynayacağız. EuroLeague’de sadece bir maç kayıpları var. Ligde namağlup devam ediyorlar. Dolayısıyla bizim için her anlamda zorlu geçecek bir karşılaşma. Enerjimizi yüksek tutarak ve 40 dakikaya yayılan bir mücadele ortaya koyarak maçı sonuna kadar getirip kazanmak istiyoruz. Elbette bu istek bizim için kaçınılmaz bir şey. Derbiler her zaman her sonuca açık maçlardır. Ege Arar’ın bir sakatlığı var, o üç hafta boyunca oynayamayacak. O yüzden daha farklı bir rotasyon kullanacağız. Onun dışında da ufak tefek sakatlıklarımız var ama bizim için çok majör bir durum yok.

Beklentimiz bu maçta Sinan Erdem’in dolu olması. Ben sezon başından beri söylüyorum, özellikle Avrupa’ya yeni gelen oyuncularımızın Galatasaray’ın nasıl bir camia olduğunu tam olarak anlayamadılar. Şu ana kadar biz hiç dolduramadık. Sezon başından beri de bu takıma kazandıkça değil, işin başında bir kredi açmamız gerekiyor. Umarım yarın tribünler full olacaktır ve bu enerjiyle beraber baskımızı kurup bu kulübe layık bir basketbol ortaya koyacağız.

Sosyal sorumluluk ile ilgili her türlü desteğe biz takım olarak katkı vermeye açığız. Umuyorum ki mesaj yerini bulur. Günümüzde toplumsal bilincin yaygınlaşması ve yardımlaşmanın üst seviyeye gelmesi lazım. Çünkü bence ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Biz de bu projeyi çok destekliyoruz.”

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 04:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER