"Eğer Anadolu Efes gibi bir takıma karşı maç kazanmak istiyorsanız..."

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı'nın, BSL Playoff yarı final serisi ilk maçında Anadolu Efes karşısında aldığı 82-77’lik mağlubiyetten sonra Başantrenör Ertuğrul Erdoğan ve oyunculardan Aaron Harrison basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"Eğer Anadolu Efes gibi bir takıma karşı maç kazanmak istiyorsanız..."

Ertuğrul Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Anadolu Efes’i tebrik ediyorum. Bence çok küçük detayların sonucu belirlediği bir maç oldu. Baktığınız zaman ikilik atışlardaki yüzdemiz inanılmaz derecede kötü. 40’ta 15 isabet sağlamışız. Eğer Anadolu Efes gibi bir takıma karşı maç kazanmak istiyorsanız daha yüzdeli işler yapmanız lazım. Bu maçın kaybedilmesinde önemli bir anahtar. Bu aslında biraz bizim sezonun da hikayesi. Tecrübe… Nerede momentumu kaybedeceğini bilen ve o atışın kıymetini bilen basketbolu sezon boyunca çok zorlanarak oynadık. Bugün de momentumun değiştiği ve ritmi onlara verdiğimiz anlarda yaptığımız atış seçimleri aslına bakarsanız maçın kaybında ikilik atışlardaki yüzdemizden belki daha fazla etki etti. Sonuçta bir yarı final serisi, önümüzde Pazar günü oynayacağımız ikinci maç var. Rakibimiz hangi yabancı kadrosuyla çıkacak onu bilmediğimiz için büyük olasılıkla bizden daha dinlenmiş, daha diri bir takım olacak karşımızda. Sezon başından beri aynı şeyi söylüyorum, biz savaşmaktan hiç geri adım atmadık. O maçı da kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız ve ümit ediyorum ki seriyi 1-1’e getireceğiz.”

Aaron Harrison ise şunları söyledi:

“Mücadele açısından çok bir problemimiz yoktu. Olabildiğince mücadele ettik, kazanmayı hak edecek bir mücadeleyi de ortaya koyduk ama yeterince şut sokamadık. Ben de takımda rol olarak skorer oyuncuyum. Daha fazla şut sokmam gerekiyordu, daha iyi bir iş yapmam gerekiyordu ama yapamadım. İyi mücadele ettik, bu mücadeleyi Pazar gününe taşıyacağız ve Pazar gününe hazır olacağız. Devre arasında soyunma odasına giderken kendime çok kızgındım, takımıma yeterince yardımcı olamadığımı düşünüyordum. Yeterince şut sokamadım, bu yüzden sinirliydim.” (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 02:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER