"En büyük savaşı veriyoruz"

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nın, Botaş’ı 60-68 mağlup ettiği karşılaşmadan sonra başantrenörümüz Efe Güven ve oyunculardan Farhiya Abdi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"En büyük savaşı veriyoruz"

Efe Güven şu ifadeleri kullandı:

“Bizim için çok önemli olan bir karşılaşmayı kazandık. Geçen hafta kaybettiğimiz Mersin maçı istemediğimiz ve aklımızda olmayan bir mağlubiyetti. Orada gösterdiğimiz kötü performansı, kötü oyunu ve yaptığımız basit hataları bugünkü maçta yapmadık. Bugünkü maçta oyuncularım çok ciddi bir karakter ortyaya koydu. Tamam bu seneki durumumuz belli, bütçe sürekli bunlardan bahsediyoruz ama nihayetinde bunları unutup Galatasaray olduğumuzu hatırlamamız lazım. Biz Galatasaray’ız, o yüzden çıktığımız her karşılaşmada rakibimize kiminle oynadığını göstermemiz ve o doğrultuda elimizden gelen en iyi mücadeleyi göstermemiz lazım. Bugün kazandık, oyuncularımı tebrik ediyorum. Çok iyi bir aile ortamı var, takım içerisinde çok iyi bir arkadaşlık var, iyi bir takım olduk. Bir arada oynamaktan keyif alan oyuncularımız var. Sezon sonuna kadar da bu böyle devam edecek. Elimizden gelen en iyi mücadeleyi, en büyük savaşı göstereceğiz. Taraftarlarımızdan sadece bizi desteklemekten bıkmamalarını istiyoruz. Biz onlarla daha güçlü ve kuvvetliyiz. Önümüzde artık yeni yıl var, yeni yıla galibiyet mutluluğuyla giriyoruz. Buradan tüm Galatasaray Ailesi’nin de yeni yılını kutluyorum."

Farhiya Abdi ise şunları söyledi:

“Mersin’e karşı oynadığımız son maçta kötü bir mağlubiyet almıştık. Bence o mağlubiyet bizim birçok şeyi daha iyi anlamamızı sağladı. Maça çok iyi başladık. Tüm oyuncular, bench ve antrenör ekibimiz çok odaklı ve kararlıydı. Son Mersin mağlubiyetinin bu maçın zeminini hazırladığını söyleyebilirim. Çok önemli bir galibiyet aldık bugün. “

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2018, 01:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER