Erdoğan mağlubiyeti böyle açıkladı! ''Topu paylaşmadığımız...''

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı'nın, BSL çeyrek final serisi ikinci maçında Gaziantep Basketbol’a 79-69 mağlup olduğu ve seride durumun 1-1’e geldiği karşılaşmadan sonra Başantrenör Ertuğrul Erdoğan ve oyuncusu Aaron Harrison açıklamalarda bulundu.

Erdoğan mağlubiyeti böyle açıkladı! ''Topu paylaşmadığımız...''

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, mağlup oldukları maçın ardından yaptığı açıklamada "Topu paylaşmadığımız bir basketbol oynadık" ifadelerini kullandı.

İşte Erdoğan'ın açıklamaları:

“Playofftan önce de söylediğim gibi bu eşleşme, Playofftaki eşleşmelerin belki de en zor olanı. Birbirine çok denk iki takım var. Buradaki maçın atmosferinin bizim açımızdan zor geçeceğini bilerek buraya geldk ancak maçın geneline baktığımız zaman yüzdelerimizin bu kadar düşük olduğu bir maçı kazanmamız kolay değil. Bugün elbette rakibimizin de yüzdeleri Playoff atmosferinden dolayı oldukça yüksekti. Özellikle McKissic’in ortaya koyduğu üç sayılık atış performansı sıra dışı bir performanstı. Üçüncü maç İstanbul’da, o maç iki taraf için de sezonu kapatma ya da devam etme maçı olacak. Öncelikle sağlıklı olarak bu maça hazırlanmamız ve bugün yaptığımız hataları gözden geçirip daha doğru ve istediğimiz basketbolu oynamamız gerekiyor. Özellikle dördüncü periyotta arzu etmediğimiz, topun bir tarafta çok kaldığı ve topu paylaşmadığımız bir basketbol oynadık. Bunlar üzerine biraz konuşacağız, maçın analizini yaptıktan sonra da Salı günü oynayacağımız serinin son maçına hazırlanacağız. Gaziantep takımını tebrik ediyorum, ümit ediyorum ki sağlıklı bir şekilde üçüncü maça çıkarız.”

"OYUNUN İKİ YÖNÜNÜ DE DAHA İYİ OYNAYABİLİRDİK"

Galatasaray'ın oyuncusu Aaron Harrison ise daha konsantre olmaları gerektiğine dikkat çekerek “Gaziantep iyi bir maç oynadı. Bizim takım olarak daha iyi oynamamız gerekirdi. Daha iyi konsantre olmamız gerekirdi, daha iyi şut seçmemiz gerekirdi, oyunun iki tarafını da daha iyi oynayabilirdik. Gaziantep’e hakkını vermekle beraber İstanbul’da serinin sonucunu göreceğiz. İstanbul’da tekrar kazanmanın bir yolunu bulmamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2019, 06:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER