Ergin Ataman: "EuroLeague dahil en zorlandığımız seri oldu"

ING Basketbol Süper Ligi’nde Galatasaray Nef’i mağlup ederek finale yükselen Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman: "EuroLeague dahil en zorlandığımız seri oldu"

Ergin Ataman şu ifadeleri kullandı:

“Bu serinin final maçıydı. Bugün gerçek gücümüzü ortaya koyduk. Burada ben Galatasaray takımını tebrik ediyorum. Çünkü gerçekten maçtan önce oyuncularıma da söyledim bundan önceki maçlarda çok saygı duyulacak bir mücadele gösterdiler. Bu sezon EuroLeague dahil en zorlandığımız seri bu oldu. Bugün çok iyi konstanre olduk. Bu akşam farklı bir rotasyonla sahaya çıktık, daha sert oynamaya çalıştık. Tabii ki bunda Galatasaray’da da Göksenin Köksal‘ın çıkmasıyla birlikte savunmada direnci kayboldu. Onlar için büyük bir kayıp oldu. Bizim için de Micic’in çıkması kayıp oldu ama o anda maçı kırmıştık zaten. Galatasaray’ı kutluyorum. Yarı finale renk kattılar. Umarım basketboldaki bu atılımları artarak devam eder ve Avrupa’dan bir kupa da Galatasaray’dan gelir.

Bir kere Türk Basketbolu’na heyecan ve renk katan bir seri oldu. Biz serinin ilk maçında çok konsantrasyon eksilikliğiyle, rehabet ile başladık ve Galatasaray’dan fark yedik. Sonrasında normal oyunumuzu oynamaya başladık ama Galatasaray’dan çok saygı duyulacak bir mücadele geldi. Özellikle bundan önceki bütün maçlarda müthiş bir sertlik, savunma konsantrasyonu ve hücumda akıllı oyunla seriyi 5. maça getirdiler. Bu serinin final maçıydı ve biz bunun farkındalığıyla sahaya çıktık. Farklı bir kadro yapısıyla sahaya çıktık. Bugün iki 4 numarayı kullandık. Sezonun flaş oyuncusu Pleiss’ı dışarıda bıraktık. Daha sert olmayı planlamıştık. Nitekim planlarımız tuttu ve ilk çeyrek dışında daha iyi savunma yaptık. İlk yarının sonundan itibaren de Micic’in skorer oyunu daha sonra ona Larkin’in de katılmasıyla da zaten maçı kırdık. Tabii ki Micic’in sakatlanması bizi sıkıntıya soktu. Şu anda ne durumda bilemiyorum. İşin gerçeği şu Galatasaray’da da Göksenin Köksal‘ın sakatlanıp çıkmasıyla onların da savunma direnci oldukça kırıldı. Bu da bize avantaj sağladı. Güzel bir seri oldu. Galatasaray takımını da bu sezon gösterdiği mücadele, oynadıkları basketbol, kattıkları heyecan için kutluyorum.

Valla Fenerbahçe‘nin durumunu bilemem ama biz yorgunuz. Bu bir gerçek. Bakın EuroLeague şampiyonluğu biteli bugün ikinci haftası. Biz bu iki hafta içinde Karşıyaka’yla çeyrek final maçı oynadık, 5 tane de Galatasaray ile yarı final maçı oynadık. 6 tane çok önemli, çok sert maç oynadık. Yorgunuz şu anda ama vakit var. İki günlük bir ara var. Yarın takım tamamen dinlenecek. Fenerbahçe tabii ki çok iyi bir takım. Ligin birincisi ve saha avantajı sahibi ama biz de son şampiyonuz. Güzel bir şampiyonluk serisi olacağını ümit ediyorum.” ( Eurohoops)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER