Galatasaray, Anadolu Efes'le karşılaştı!

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takım, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi on beşinci hafta mücadelesinde Anadolu Efes’e konuk oldu. Sarı Kırmızılılar sahadan 92-82’lik mağlubiyet ile ayrıldı.

Galatasaray, Anadolu Efes'le karşılaştı!

Galatasaray mücadeleye Jaka Klobucar, Aaron Harrison, Göksenin Köksal, Nigel Hayes, Zach Auguste beşiyle başladı. 

Galatasaray karşılaşmadaki ilk basketini Göksenin Köksal’ın turnikesiyle buldu. Mücadelenin ilk dakikalarında etkili savunmasıyla rakibine kolay sayı şansı vermeyen Galatasaray, Zach Auguste ve Jaka Klobucar’ın sayılarıyla 0-8’lik bir seri yakaladı ve ilk çeyreğin bitmesine 07:17 kala gidilen Anadolu Efes molasına 2-10 önde girdi. Mola dönüşü rakibinin bulduğu sayıya Aaron Harrison’ın üç sayılık isabetiyle cevap veren Galatasaray, ilerleyen dakikalarda Göksenin Köksal ve Aaron Harrison ile sayılar bulsa da rakibinin faul çizgisinden ve üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetlere engel olamayınca periyodun son 3 dakikasına girilirken ev sahibi ekibi farkı 3 sayıya kadar indirdi. (16-19) Çeyreğin son dakikalarını daha iyi oynayan taraf Galatasaray oldu. Aaron Harrison, Nigel Hayes ve Erol Can Çinko’nun sayılarıyla 0-7’lik bir sayı yakaladı ve farkı 10 sayıya kadar çıkardı. (16-26) Galatasaray, çeyreğin bitmesine 29 saniye kala ev sahibin ekibin bulduğu basket faule engel olamayınca ikinci çeyreğe 19-26’lık üstünlükle girdi. 

İkinci çeyreğe ev sahibi ekibi 5-0’lık bir seri ile başlayarak farkı 2 sayıya kadar indirdi. (24-26) Rakibinin yakaladığı seriye Galatasaray, Marko Arapovic’in arka arkaya bulduğu 5 sayıyla cevap verdi ve skoru 24-31’e getirdi. İlerleyen dakikalar karşılıklı sayılar ile geçilirken, takımımız bu dönemde Zach Auguste’un bulduğu 5 sayıyla skor üretti ve devrenin bitmesine 05:19 kala gidilen molaya 29-36 önde girdi. Mola dönüşü rakibinin bulduğu baskete Aaron Harrison, Marko Arapovic ve Göksenin Köksal’ın faul çizgisinden bulduğu sayılarla cevap veren takımımız, devrenin son üç dakikasına 31-40’lık üstünlükle girdi. İlerleyen dakikalarda Zach Auguste’un bulduğu basket faul ile birlikte farkı çift hanelere çıkaran takımımız, rakibinin bulduğu sayılara Nigel Hayes ve Aaron Harrison’ın üç sayılık basketleriyle cevap verdi ve soyunma odasına 37-49’luk üstünlükle girdi. 

İkinci yarının ilk dakikalarında rakibinin faul çizgisinden bulduğu sayılara Nigel Hayes’in 4 sayısıyla cevap veren takımımız, çeyreğin üçüncü dakikası geride kalırken Marko Arapovic’in bulduğu basket ile beraber skoru 43-55’e getirdi. İlerleyen dakikalarda iki takımın bulduğu karşılıklı sayılarla beraber çeyreğin bitmesine 04:57 kala gidilen hakem molasına takımımızın 45-57’lik üstünlüğüyle girildi. Mola dönüşü rakibinin faul çizgisinden ve orta mesafeden bulduğu sayılara Nigel Hayes’in 4 sayısı ile cevap veren takımımız, çeyreğin son iki dakikasına girilirken Anadolu Efes’in bulduğu üç sayılık baskete engel olamadı ve farkın 10 sayıya inmesine engel olamadı. (51-61) Çeyreğin son dakikalarında Can Korkmaz’ın kaydettiği 6 sayı rakibimizin farkı kapatmasına engel olmadı ve dördüncü çeyreğe Galatasaray'ın 60-67’lik üstünlüğüyle girildi.  

Dördüncü çeyreğin ilk dakikalarında Galatasaray skor üretmekte zorlanınca ev sahibi ekip yakaladığı 4-0’lık seri ile mücadelenin bitmesine 08:18 kala farkı üç sayıya kadar indirdi. (67-64) Son çeyrekteki ilk sayılarını Marko Arapovic ile bulan Galatasaray, mücadelenin bitmesine 06:45 kala 72-71 geri düşünce başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan molasına başvurdu. Mola dönüşü Göksenin Köksal’ın basketiyle takımımız tekrar öne geçse de ev sahibi ekibin yakaladığı 7-0’lık seriye engel olamadı ve mücadelenin son dört buçuk dakikasına 79-73 geride girdi. İlerleyen dakikalarda Galatasaray, Göksenin Köksal’ın üç sayılık basketi ve Aaron Harrison’ın faul çizgisinden bulduğu sayı ile farkı 2 sayıya kadar indirse de ev sahibi ekibin üç sayılık isabete engel olamayınca fark tekrar beş sayıya çıktı. (82-77) Aaron Harrison karşılaşmanın son üç dakikasına girilirken faul çizgisinden bulduğu isabetle farkı 4 sayıya indirdi ancak ev sahibi ekip etkili dış şut performansını devam ettirince mücadelenin son 2 dakikasına takımımız 85-78 geride girdi. Karşılaşmanın son dakikalarında Galatasaray'ın Göksenin Köksal’ın bulduğu basketlerle farkı kapatmaya çalışsa da çabaları yeterli olmadı ve takımımız sahadan 92-82 mağlup ayrıldı. 

İlk çeyrek sonucu: 19–26
İkinci çeyrek sonucu: 37–49 (18-23)
Üçüncü çeyrek sonucu: 60-67 (23-18)
Dördüncü çeyrek sonucu: 92-82 (32-15)

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı bir sonraki maçında 2 Şubat Cumartesi günü Bahçeşehir Koleji ile karşılaşacak. (Galatasaray.org)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER