Galatasaray, Anadolu Efes’e konuk oldu!

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı, BSL Playoff yarı final serisi ilk maçında Sinan Erdem Spor Salonu’nda Anadolu Efes’e konuk oldu.

Galatasaray, Anadolu Efes’e konuk oldu!

Sarı Kırmızılılar sahadan 82-77’lik mağlubiyet ile ayrıldı ve seride 1-0 geriye düştü.

Galatasaray karşılaşmaya Tai Webster, Aaron Harrison, Göksenin Köksal, Nigel Hayes, Zach Auguste ilk beşiyle başladı.

Karşılaşmaya ev sahibi ekip 6-0’lık bir seri ile başlarken Sarı Kırmızılıların mücadeledeki ilk sayısı Tai Webster’ın faul çizgisinden kaydettiği isabet ile geldi. İlerleyen anlarda Aaron Harrison’ın faul çizgisinden bulduğu sayılarla mücadelenin ilk dört dakikası ev sahibi ekibin lehine 11-3’lük skor ile geçildi. Nigel Hayes ve Aaron Harrison’ın arka arkaya bulduğu üç sayılık basketlerle Sarı Kırmızılılar farkı 4 sayıya kadar indirse de çeyreğin bitimine 04:57 kala gidilen hakem molasına 15-9’luk skor ile girildi. Mola dönüşü Zach Auguste’un turnikesiyle sayı üreten Sarı Kırmızılılar ilerleyen anlarda ev sahibi ekibi durdurmakta zorlandı ve çeyreğin son üç dakikasına 20-11’lik skor ile girildi. Çeyreğin son anlarında Zach Auguste’un faul çizgisinden bulduğu sayılara Aaron Harrison ve Can Korkmaz’ın turnike basketleri de eklenince Sarı Kırmızılılar farkı üç sayıya kadar indirdi. Marko Arapovic’in çeyreğin bitimine üç saniye kala yaptığı smaç ile ikinci çeyreğe 22-19 ev sahibi ekibin üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyrekteki ilk sayılarını Erol Can Çinko’nun üç sayılık isabetiyle bulan Sarı Kırmızılılar, Marko Arapovic’in sayılarıyla skora denge getirdi. (24-24) İlerleyen anlarda Aaron Harrison’ın üç sayılık basketiyle karşılaşmada ilk kez öne geçen Sarı Kırmızılılar, Marko Arapovic’in faul isabetleriyle skoru 26-29’a getirdi. Marko Arapovic’in skor üretmeye devam etmesiyle üstünlüğünü koruyan Sarı Kırmızılılar, Tai Webster’ın turnikesiyle skoru 31-35’e getirdi. Zach Auguste’un faul isabetinden sonra ev sahibi ekibin üç sayılık basketine engel olamayan takımımızda devrenin bitimine üç dakika kala başantrenör Ertuğrul Erdoğan mola aldı. (34-36) Mola dönüşü Galatasaray Nigel Hayes’in basketi ve Zach Auguste’un turnikesiyle farkı 6 sayıya çıkardı ancak ev sahibi ekip bu isabetlere üç sayılık basket ile cevap vererek skoru 37-40’a getirdi. Devrenin son anlarında Zach Auguste ve Aaron Harrison’ın bulduğu sayılarla Galatasaray soyunma odasına 41-43’lük üstünlükle girdi.

Galatasaray'ın ikinci devredeki ilk sayıları Göksenin Köksal’dan geldi ve çeyreğin ilk iki dakikası 45-45’lik beraberlik ile geçildi. İlerleyen anlarda Göksenin Köksal’ın sayılarıyla skor üretmeye devam eden Sarı Kırmızılılar hızlı hücumda Aaron Harrison’ın üç sayılık basketiyle 50-52 öne geçti. Daha sonra Tai Webster’ın üç sayılık basketine ev sahibi ekip üç sayılık isabet ile cevap verdi. Sonraki hücumda Zach Auguste’un aldığı hücum ribaundundan sonra bastığı smaç ile skor 53-57’ye geldi ve çeyreğin bitimine 03:55 kala gidilen hakem molasına bu skor ile girildi. Mola dönüşü ev sahibi ekip 7-0’lık bir seri yakaladı ve skoru 70-67’ye getirdi. Sarı Kırmızılılar, Anadolu Efes’in serisine Can Korkmaz’ın üç sayılık basketiyle son verdi ve skora denge getirdi. Çeyreğin son dakikasına girilirken ev sahibi ekibin faul çizgisinden bulduğu sayılara Can Korkmaz ile bir üç sayılık basket daha kaydederek cevap veren Sarı Kırmızılılar, son anlarda ev sahibi ekibin sayılarına engel olamadı ve son çeyreğe 63-64’lük skor ile girildi.

Sarı Kırmızılılar son çeyrekteki ilk sayılarını Aaron Harrison’ın basketi ile buldu ve çeyreğin ilk iki dakikası 68-65’lik skor ile geçildi. Göksenin Köksal’ın turnike basketine ev sahibi ekip hızlı hücumda bulduğu basket ile cevap verince başantrenör Ertuğrul Erdoğan maçın bitimine 06:45 kala molasına başvurdu. Mola dönüşü konuk ekibin bulduğu üç sayılık basket ile skor 73-67’ye geldi. Bu üç sayılık baskete Tai Webster’ın basket faulüyle cevap veren Sarı Kırmızılılar, Marko Arapovic’in üç sayılık basketiyle skora tekrar dengeyi getirdi. Rakibimizin bulduğu üç sayılık basketten sonra Zach Auguste aldığı hücum ribaundundan sonra bulduğu basket ile mücadelenin son üç dakikasına girilirken skoru 76-75’e getirdi. Karşılaşmanın bitimin 01:12 kala skor 79-75’e gelince başantrenör Ertuğrul Erdoğan molasına başvurdu. Mola dönüşü maçın bitimine 27 saniye kala Tai Webster’ın faul çizgisinden kaydettiği sayılar ile Galatasaray farkı iki sayıya indirdi. (79-77) Sarı Kırmızılılar karşılaşmanın ev sahibi ekibin taktik faullerde hata yapmasından sonra ihtiyacı olan üç sayılık basketi bulamadı ve sahadan 82-77’lik mağlubiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 22-19
İkinci çeyrek sonucu: 41-43 (20-24)
Üçüncü çeyrek sonucu: 64-63 (23-20)
Dördüncü çeyrek sonucu: 82-77 (18-14)

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı, BSL Playoff yarı final serisi ikinci maçında 2 Haziran Pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda Anadolu Efes’e konuk olacak.   (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 02:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER