Galatasaray, Çeyrek Final maçında Türk Telekom ile karşılaştı!

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı, Türkiye Kupası çeyrek final mücadelesinde Türk Telekom ile karşı karşıya geldi.

Galatasaray, Çeyrek Final maçında Türk Telekom ile karşılaştı!

 Sarı Kırmızılılar sahadan 85-79’luk mağlubiyet ile ayrıldı ve Türkiye Kupası'na veda etti.

Sarı Kırmızılılar karşılaşmaya Tai Webster, Göksenin Köksal, Aaron Harrison, Nigel Hayes, Zach Auguste beşiyle başladı. 

Sarı Kırmızılılar karşılaşmadaki ilk sayılarını Tai Webster’ın basket faul ile kaydettiği üç sayı ile buldu. Maçın başında yaptığı savunmayla rakibini top kayıplarına zorlayan takımımız, Aaron Harrison’ın üç sayılık basketiyle mücadelenin ilk dakikası içerisinde 0-6 öne geçti. İlerleyen dakikalarda rakibimiz oyunda dengeyi sağladı. Takımımızın Zach Auguste ile bulduğu basket Türk Telekom’un mücadelenin üç dakikası geride kalırken farkı bire kadar indirmesine engel olmadı. (7-8) İlerleyen dakikalarda takımımız skor üretmekte zorlanınca, rakibimiz skoru 12-8’e getirerek öne geçti. Takımımız rakibinin yakaladığı momentuma Aaron Harrison’ın arka arkaya bulduğu beş sayı ile cevap verdi ve 12-13 öne geçti. İlerleyen dakikalar iki takımın karşılıklı sayılarıyla geçilirken takımımız, Zach Auguste’un basketiyle çeyreğin bitimine 04:55 kala gidilen hakem molasına 17-15 geride girdi. Mola dönüşü Zach Auguste ve Erol Can Çinko’nun sayılarıyla 0-6’lık bir seri yakalayan takımımız skoru 17-21’e getirdi. Periyodun son dakikasına bu skorla girildi. Takımımız, çeyreğin son dakikası içerisinde Ege Arar ile faul çizgisinden sayı bulsa da kalan sürede rakibine savunmada engel olamadı ve ikinci periyoda 22-22’lik eşitlikle girildi. 

Galatasaray ikinci çeyreğin ilk dakikalarında skor üretmekte zorlandı. Periyottaki ilk sayılarını Ayberk Olmaz’ın faul çizgisinden bulduğu isabetlerle kaydeden takımımız, farkı iki sayıya indirdi. (26-24) ilerleyen anlarda iki takım da skor üretmekte zorlanırken ekibimiz Nigel Hayes’in devrenin bitimine 04:48 kala bulduğu üçlük isabetiyle skoru 29-27’ye getirdi. Takımımız iyi savunma yapmasına rağmen hücumda bir türlü ritim bulamayınca başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan’ın ilk yarının son üç dakikasına girilirken aldığı molaya rakibimizin 32-29’luk üstünlüğüyle girildi. Moladan Nigel Hayes ve Zach Auguste’un sayılarıyla 2-6’lık bir seriyle dönen takımımız tekrar öne geçti. (34-35) Takımımız Zach Auguste’un etkili oyunuyla skor üretmeye devam ederken ilk yarının son bir dakikasına 38-38’lik eşitlikle girildi. Devrenin son dakikası içerisinde Aaron Harrison’ın üçlüğüyle skorda üstünlüğü ele geçiren takımımız soyunma odasına 38-41’lik üstünlükle girdi. 

İkinci yarıdaki ilk sayılarını Tai Webster’ın üç sayılık basketiyle bulan Galatasaray, Zach Auguste’un bulduğu basket ile beraber 45-46 öne geçti. İlerleyen dakikalar iki takımın karşılıklı sayılarıyla geçilirken takımımızda Zach Auguste ve Tai Webster’ın etkili oyunu devam etti ve çeyreğin bitimine 05:01 kala gidilen hakem molasına 49-50 ekibimizin üstünlüğüyle girildi. Mola dönüşü Zach Auguste’un basketiyle farkı üç sayıya çıkaran takımımız, rakibinin üçlük çizgisinin gerisinden bulduğu isabete engel olamayınca skora bir kez daha denge geldi. (52-52) İlerleyen dakikalarda GalatasarayTai Webster ve Göksenin Köksal ile skor üretse de dış atışlarını yüksek yüzdeyle kullanan Türk Telekom, son çeyreğe 64-57’lik üstünlükle girdi. 

Son çeyreğe Galatasaray, Göksenin Köksal ve Nigel Hayes’in arka arkaya bulduğu üçlük isabetleriyle başladı ve skoru 67-63’e getirdi. İlerleyen anlarda Göksenin skorer oyununa devam etti ve maçın bitimine 06:27 kala bir üç sayılık isabet daha bularak farkı 1 sayıya kadar indirdi. (69-68) İlerleyen anlarda iki takım da skor üretmekte zorlanırken takımımız faul çizgisinden bulduğu isabetle karşılaşmanın son 5 dakikasına girilirken skora denge getirdi. Karşılaşmanın son dakikalarında tempo iyice düştü ve takımımız mücadelenin son üç dakikasına girilirken Caner Erdeniz’in faul çizgisinden bulduğu isabet ile farkı bir sayıya düşürdü. Bir sonraki hücumda Tai Webster’ın orta mesafeden bulduğu isabet ile takımımız mücadelenin bitmesine 02:40 kala 72-73 öne geçti. Mücadelenin son iki dakikasına girilirken takımımız, Nigel Hayes’in basketiyle farkı üç sayıya çıkardı. Öne geçtikten sonra takımımız rakibinin yakaladığı 5-0’lık seriye engel olamayıp 77-75 geriye düşünce başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan molasına başvurdu. Mola dönüşü Zach Auguste’un faul çizgisinden bulduğu isabetlerle skorda eşitliği yakalayan takımımız, karşılaşmanın bitimine 30 saniye kala rakibinin basket faulden bulduğu üç sayıya engel olamadı ve Ertuğrul Erdoğan bir kez daha mola aldı. (80-77) Mola dönüşü Erol Can Çinko kullandığı üç sayılık atıştan faydalanamadı. Kalan sürede rakibimiz taktik faul atışlarında hata yapmayınca Galatasaray sahadan 85-79’luk mağlubiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 22-22
İkinci çeyrek sonucu: 38-41 (16-19)
Üçüncü çeyrek sonucu: 64-57 (26-16)
Dördüncü çeyrek sonucu: 85-79 (21-22)

Galatasaray Doğa Sigorta, bir sonraki maçını 3 Mart Pazar günü Pınar Karşıyaka ile oynayacak.  (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 03:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER