Galatasaray'dan 82 sayılık tarihi fark!

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, Herbalife Nutrition Basketbol Süper Ligi’nin 18. haftasında Samsun Canik Belediye ile karşı karşıya geldi. Ahmet Cömert Spor Salonu’nda 27 Ocak Çarşamba günü oynanan karşılaşmayı Galatasaray 123-41 kazandı.

Galatasaray'dan 82 sayılık tarihi fark!

Angel McCoughtry, Epiphanny Prince ve Mercedes Russell dinlendirme amaçlı kadroda yer almadılar. 

Çoğunlukla genç oyuncuların süre aldığı müsabakada Mısra Albayrak 22 sayı 15 asist, Melisa Eroğlu 21 sayı ve Arifecan Vardar 21 sayılık performanslarıyla öne çıkan isimler oldular. 

Galatasaray maça Asena Yalçın, Cansu Köksal, Sude Yılmaz, Anete Steinberga ve Zofia Hruscakova beşiyle başladı. 

Zofia Hruscakova, Sude Yılmaz ve Cansu Köksal’ın sayılarıyla çeyreğe başlayan Sarı Kırmızılılar, Anete Steinberga’nın faul çizgisinden dört sayı isabeti, ardından Zofia’nın kaydettiği üç sayıyla kısa sürede farkı çift hanelere çıkardı. Mısra Albayrak, Miray Balotu ve Simge Tokmak gibi genç oyuncularımızın da skor katkısıyla farkı maçın başında 20’li hanelere çıkaran Galatasaray, Mısra Albayrak’ın 8 saniye kala kaydettiği üçlük isabeti ile periyodu 31-8 önde kapadı.

İkinci çeyrekte üstünlüğünü katlayarak artıran Sarı Kırmızılılar, sezonun genelinde fazla süre alamayan Mısra Albayrak, Miray Balotu, Simge Tokmak, Zofia Hruscakova ve Arifecan Vardar’ın sayılarıyla 26-9 üstünlükle devreyi 57-17 önde kapadı.  İlk devrede yüzde 80 atış isabetiyle 11 sayı kaydeden Mısra Albayrak, skor lideri olarak kayda geçti. 

Üçüncü çeyrekte genç oyuncuların dinamizmiyle farkı artırmaya devam eden Galatasaray, 30-11’lik üstünlükle son çeyreğe 87-28 önde girdi. Son çeyrekte Melisa Eroğlu’nun üçlük isabetiyle 100’lü sayıları gören Galatasaray, kalan bölümde de rotasyonu verimli bir şekilde kullandığı karşılaşmayı 123-41 kazandı. 

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, bu maçın ardından 15 günlük bir araya girerek ligdeki Botaş maçının hazırlıklarına başlayacak.

1.P: 31-8

2.P: 26-9 (57-17)

3.P: 30-11 (87-28)

4.P: 36-13

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER