Galatasaray, deplasmanda Pınar Karşıyaka ile karşılaştı!

Galatasaray Doğa Sigorta, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 20. hafta mücadelesinde Pınar Karşıyaka ile karşılaştı. Sarı Kırmızılılar sahadan 78-75’lik mağlubiyet ile ayrıldı.

Galatasaray, deplasmanda Pınar Karşıyaka ile karşılaştı!

Sarı Kırmızılılar sahaya Tai Webster, Aaron Harrison, Göksenin Köksal, Nigel Hayes, Zach Auguste beşiyle başladı.

Karşılaşmadaki ilk sayılarını Aaron Harrison’ın üç sayılık basketiyle bulan takımımız, Göksenin Köksal’ın kaydettiği sayılarla mücadelenin ilk üç dakikasını 3-6 önde geçti. İlerleyen anlarda takımımız Aaron Harrison ile bir üç sayılık isabeti daha bulsa da çeyreğin bitimine 05:27 kala ev sahibi ekip eşitliği yakaladı. (9-9) Mücadele karşılıklı sayılarla devam ederken takımımızda skor üreten isimler Nigel Hayes ve Göksenin Köksal oldu. Çeyreğin son üç buçuk dakikasına girilirken bulduğu üç sayılık isabetle öne geçen ev sahibi ekip çeyreğin bitimine 03:11 kala gidilen hakem molasına 16-13 önde girdi. Mola dönüşü ev sahibi ekip farkı 6 sayıya kadar çıkarsa da takımımız çeyreğin son iki dakikasını daha iyi oynayan taraf oldu ve Nigel Hayes, Aaron Harrison ve Can Korkmaz’ın sayılarıyla ikinci çeyreğe 20-21 önde girdi. 

Sarı Kırmızılılar ikinci çeyrekteki ilk sayılarını Tai Webster’ın faul çizgisinden kaydettiği isabetlerle buldu. İlerleyen anlarda takımımız Tai Webster ve Can Korkmaz’ın basketleriyle farkı 6 sayıya kadar çıkarınca ev sahibi ekip devrenin bitimine 07:26 kala molasına başvurdu. Mola dönüşü Tai Webster bulduğu üç sayılık isabet ile etkili oyununa devam ederken takımımız Ege Arar’ın pota altından bulduğu isabetle farkı 7 sayıya kadar çıkardı. (26-33) Devrenin son 4 dakikasına girilirken Pınar Karşıyaka farkı iki sayıya kadar indirdi ancak takımımız Tai Webster’ın üç sayılık basketiyle skoru 31-36’ya getirince Pınar Karşıyaka devrenin bitimine 03:44 kala bir kez daha mola aldı. Mola dönüşü rakibimiz arka arkaya sayılarla skorda eşitliği yakalayınca başantrenörümüz devrenin bitimine 02:21 kala molasına başvurdu. (36-36) Devrenin son iki dakikasında Tai Webster ve Aaron Harrison ile skor üreten takımımız, periyodun son 30 saniyesine girilirken Göksenin Köksal’ın kaydettiği turnike basketi ile farkı beş sayıya kadar çıkardı ve soyunma odasına 41-46’lık üstünlükle girdi. İlk yarının son anlarında oyuncumuz Zach Auguste ikinci teknik faulünü aldığı için oyun dışı kaldı. 

İkinci yarının ilk anlarında ev sahibi ekip 5-0’lık seri yakalayarak skoru eşitledi. (46-46) Üçüncü çeyrekteki ilk sayılarını Ege Arar ile bulan takımımız, Tai Webster’ın basketiyle skoru 46-50’ye getirdi. İlerleyen anlarda rakibinin bulduğu basketlere Aaron Harrison’ın turnikesiyle cevap veren takımımız çeyreğin bitimine 04:50 kala gidilen hakem molasına 50-52’lik üstünlükle girdi. Mola dönüşü Ege Arar’ın takip smacıyla farkı tekrar 4 sayıya çıkaran takımımız, Nigel Hayes’in sayılarıyla çeyreğin son üç dakikasına 53-58’lik üstünlükle girdi. Jaka Klobucar’ın  basketiyle beş sayılık üstünlüğünü koruyarak çeyreğin son iki dakikasına giren takımımız rakibinin faul çizgisinden bulduğu sayılara engel olamadı ve final periyoduna takımımızın 59-60’lık üstünlüğüyle girildi. 

Son çeyrekteki ilk sayılarını Ayberk Olmaz ile bulan Sarı Kırmızılılar, ilerleyen anlarda skor üretmekte zorlandı ve mücadelenin bitmesine 07:20 kala ev sahibinin skoru 63-62’ye getirmesinin üzerine başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan molasın başvurdu. Takımımız mola dönüşü Aaron Harrison’ın üç sayılık isabetiyle skora dengeyi getirdi. (65-65) Aaron Harrison’ın faul çizgisinden bulduğu isabet ile son 4 dakikaya ev sahibi ekibin 68-66’lık üstünlüğüyle girildi. Ege Arar’ın takip yaptığı takip smacıyla skora bir kez daha dengeyi getirmesinin üzerine ev sahibi ekip mücadelenin bitimine 03:22 kala mola aldı. (68-68) Mola dönüşü Pınar Karşıyaka mücadelenin bitimine 02:19 kala bulduğu üç sayılık isabet ile skoru 71-68’e getirdi. Mücadelenin son anlarında takımımız istediği gibi hücum edemeyince ev sahibi ekip karşılaşmanın son bir dakikasına girilirken farkı altı sayıya kadar çıkardı ve başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan molasına başvurdu. (74-68) Mola dönüşü Tai Webster’ın turnikesiyle farkı 4 sayıya indiren takımımız, çaldığı top sonrası Aaron Harrison’ın bulduğu üç sayılık basket ile mücadelenin bitimine 54 saniye kala skoru 74-73’e getirdi. Mücadelenin son 9 saniyesine iki takımın karşılıklı sayılarıyla birlikte 76-75’lik ev sahibi ekibin üstünlüğüyle girildi. Kalan sürede ev sahibi ekip taktik faul atışlarında hata yapmadı ve takımımız sahadan 78-75’lik mağlubiyet ile ayrıldı. 

İlk çeyrek sonucu: 20-21
İkinci çeyrek sonucu: 41-46 (21-25)
Üçüncü çeyrek sonucu: 59-60 (18-14)
Dördüncü çeyrek sonucu: 78-75 (19-15)

Galatasaray Doğa Sigorta bir sonraki maçını 9 Mart Cumartesi günü İstanbul Büyükşehir Belediye ile oynayacak. (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 04:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER