Galatasaray derbide Beşiktaş'ı konuk etti!

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, Kadınlar Basketbol Süper Ligi on dördüncü hafta mücadelesinde Beşiktaş’ı ağırladı.

Galatasaray derbide Beşiktaş'ı konuk etti!

Galatasaray sahadan 52-65’lik mağlubiyet ile ayrıldı.

Galatasaray karşılaşmaya Alperi Onar, Işıl Alben, Farhiya Abdi, Monika Grigalauskyte, Victoria Macaulay beşiyle başladı. 

Mücadeleye Galatasaray, Farhiya Abdi’nin üç sayılık basketiyle başladı. Bir sonraki hücumda Victoria Macaulay’ın elinden sayı bulan Galatasaray, karşılaşmanın ilk dakikası içerisinde 5-0’ öne geçti. İlerleyen dakikalarda Beşiktaş’ın bulduğu üç sayılık baskete Galatasaray, Monika Grigalauskyte ile faul çizgisinden bulduğu sayılarla cevap verdi. İyi savunma yapmaya devam eden Galatasaray, Victoria Macaulay’ın bulduğu 4 sayı ile farkı sekize kadar çıkardı ve çeyreğin bitmesine 04:53 kala gidilen hakem molasına 11-3’lük üstünlükle girdi. Mola dönüşü rakibimiz faul çizgisinden bulduğu sayılarla etkili olurken, Galatasaray Sinem Ataş ile skor üretti. Çeyreğin son üç dakikasına girilirken rakibimiz bulduğu üç sayılık basket ile farkı 3 sayıya kadar indirdi. (13-10) Çeyreğin son dakikalarında takımımız skor üretmekte zorlanırken rakibimiz 0-6’lık bir seri yakaladı ve ilk periyot konuk ekibin 15-18’lik üstünlüğüyle sona erdi. 

İkinci çeyreğin ilk dakikalarında da hücum etmekte zorlanan Galatasaray, bu periyottaki ilk sayılarını Işıl Alben’in turnikesiyle buldu. Galatasaray skor üretmekte zorlansa da yaptığı iyi savunmayla beraber skoru kontrol etti ve çeyreğin beşinci dakikasına girilirken Işıl Alben’in bulduğu üç sayılık basket ile eşitliği yakaladı. (20-20) İlerleyen dakikalarda rakibimiz daha etkili hücum etmeye başladı. Konuk ekibin sayılarına Galatasaray, Moriah Jefferson’ın basketiyle cevap verebildi ve devrenin bitmesine 04:21 kala 22-27 geriye düştü. Ancak savunmada çabuk toparlanan Galatasaray, Monika Grigalauskyte ve İrem Naz Topuz’un basketleriyle sayı üreterek devrenin son 3 dakikasına girilirken gidilen Beşiktaş molasına 27-27’lik beraberlikle girdi. Mola dönüşü son dakikaları konuk ekip daha iyi oynadı ve 0-7’lik bir seri yakaladı ve soyunma odasına Galatasaray 27-34 geride girdi. 

Galatasaray ikinci devredeki ilk basketini Monika Grigalauskyte’ın üç sayılık isabetiyle buldu. Ancak Galatasaray ilerleyen dakikalarda hücum etmekte zorlanınca, ikinci yarıya hızlı başlayan rakibimiz özellikle dışarıdan bulduğu sayılarla beraber çeyreğin beşinci dakikasına girilirken farkı 12 sayıya kadar çıkardı. (32-44) Çeyreğin beşinci dakikasında Monika Grigalauskyte’nin arka arkaya bulduğu sayılarla hücumda ritim bulan Galatasaray, çeyreğin son dört buçuk dakikası boyunca rakibine sayı şansı vermedi ve Işıl Alben ile İnci Güçlü’nün de skora katkı yapmasıyla farkı altı sayıya kadar indirerek son çeyreğe girdi. (43-49)  

Son çeyreğin ilk üç dakikasında rakibimiz 0-7’lik bir seri yakaladı ve Galatasaray başantrenörü Efe Güven mücadelenin bitimine 07:02 kala skorun 43-56’ya gelmesiyle beraber molasına başvurdu. Mola dönüşü Galatasaray İrem Naz Topuz ve Işıl Alben ile sayılar bulsa da rakibinin bulduğu üç sayılık baskete engel olamadı ve karşılaşmanın son 5 dakikasına konuk ekibin 46-59’luk üstünlüğüyle girildi. Bu dakikalarda iki takım da skor üretmekte zorlanırken Galatasaray son 3 dakikaya girilirken Moriaj Jefferson’ın bulduğu sayıyla farkı 11’e indirdi. Bu baskete konuk ekip hemen cevap vererek skoru 48-61’e getirince Efe Güven bir kez daha molasına başvurdu. Mola dönüşü Galatasaray faul 4-0’lık bir seri yakalasa da rakibimiz faul çizgisinden bulduğu sayılar ile farkı daha fazla kapatmamıza engel oldu ve Galatasaray sahadan 52-65 mağlup ayrıldı. 

İlk çeyrek sonucu: 15-18 
İkinci çeyrek sonucu: 27-34 (12-16)
Üçüncü çeyrek sonucu: 43-49 (16-15)
Dördüncü çeyrek sonucu: 52-65 (9-16)

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, bir sonraki maçını 19 Ocak Cumartesi günü İzmit Belediyespor ile oynayacak.  (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 02:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER