Galatasaray, derbide Fenerbahçe'ye konuk oldu!

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 30. hafta mücadelesinde Fenerbahçe'ye konuk oldu. Ülker Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmadan Sarı Kırmızılılar 90-67 mağlup ayrıldı.

Galatasaray, derbide Fenerbahçe'ye konuk oldu!

Sarı Kırmızılılar karşılaşmaya Tai Webster, Aaron Harrison, Göksenin Köksal, Nigel Hayes, Zach Auguste beşiyle başladı. 

Sarı Kırmızılılar karşılaşmadaki ilk sayılarını Zach Auguste'un turnikesiyle buldu ve mücadelenin ilk iki dakikası 4-2'lik skor ile geçildi. Karşılaşmanın ilk dakikalarında takımımızın skor yükünü Zach Auguste taşıdı ve çeyreğin son 06:00 dakikasına ev sahibi ekibin 8-5'lik üstünlüğüyle girildi. Savunma sertliğinin üst düzeyde olduğu karşılaşmada Sarı Kırmızılılar Tai Webster'ın faul çizgisinden kaydettiği sayı ile hakem molasına 10-6 geride girdi. Mola dönüşü hücumda Zach Auguste ve Tai Webster'ın skorer oyunuyla etkili olan takımımız skoru 14-14'te dengeledi. Can Korkmaz'ın faul çizgisinden kaydettiği sayılarla çeyreğin son iki dakikasına girilirken 14-16 öne geçen Sarı Kırmızılılar, Tai Webster ve Göksenin Köksal'ın sayılarıyla farkı 5 sayıya kadar çıkarınca Fenerbahçe'nin molası geldi. (14-19) Mola dönüşü devrenin son anlarında rakibinin bulduğu üç sayılık isabetlere Göksenin Köksal'ın üç sayılık basketiyle cevap veren Sarı Kırmızılılar ikinci çeyreğe 21-22 önde girdi. 

İkinci çeyreğe ev sahibi ekip 8-0'lık seri ile başladı. Çeyreğin ilk sayılarını Tai Webster'ın basket faulüyle bulan Sarı Kırmızılılar, Erol Can Çinko'nun turnike basketiyle skoru 33-27'ye getirdi. İlerleyen anlar karşılıklı sayılarla geçilirken Sarı Kırmızılılar Nigel Hayes'in turnikesi ve Erol Can Çinko'nun üç sayılık isabetiyle skor üretti. Devrenin son üç dakikasına 38-32'lik skor ile girildi. İlerleyen anlarda ev sahibi ekibin 6-0'lık seri gelince başantrenör Ertuğrul Erdoğan mola aldı. (44-32) Mola dönüşü Caner Erdeniz ve Marko Arapovic ile skor üreten takımımız soyunma odasına 49-36 geride girdi. 

İkinci devredeki ilk sayılarını Zach Auguste ile bulan Sarı Kırmızılılar, üçüncü çeyreğin son yedi dakikasına 56-40 geride girdi. İlerleyen anlarda Sarı Kırmızılılar savunmada rakibini durdurmakta zorlanırken; Göksenin Köksal'ın basketiyle skor üretti. Çeyreğin bitimine 04:08 kala gidilen hakem molasına 63-42'lik skor ile girdi. Mola dönüşü rakibinin üç sayılık basketine Marko Arapovic ve Tai Webster'ın sayılarıyla cevap veren Sarı Kırmızılılar, çeyreğin son anlarında Tai Webster'ın sayılarıyla son çeyreğe 70-51 geride girdi. 

Son çeyreğe Marko Arapovic'in turnikesiyle başlayan Sarı Kırmızılılar, Göksenin Köksal, Tai Webster ve Aaron Harrison'ın sayılarıyla maçın bitimin 05:20 dakika kala gidilen Fenerbahçe molasına 72-60'lık skor ile girildi. Karşılaşmanın kalan dakikalarında çabaları geri dönüşe yeterli olmayan takımımız sahadan 90-67'lik mağlubiyet ile ayrıldı. 

İlk çeyrek sonucu: 21-22
İkinci çeyrek sonucu: 49-36 (28-14)
Üçüncü çeyrek sonucu: 70-51 (21-15) 
Dördüncü çeyrek sonucu: 90-67 (20-16)

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı bir sonraki maçını 12 Mayıs Pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu'nda Gaziantep Basketbol ile oynayacak, mücadele saat 17:30'da başlayacak. (Galatasaray.org)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER