Galatasaray derbide Fenerbahçe’ye konuk oldu

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı KBSL Playoff Yarı Final eşleşmesi ilk maçında Fenerbahçe’ye konuk oldu. Takımımız sahadan 72-51’lik mağlubiyet ile ayrıldı ve seride 1-0 geriye düştü.

Galatasaray derbide Fenerbahçe’ye konuk oldu

Sarı Kırmızılılar karşılaşmaya Işıl Alben, Alperi Onar, Farhiya Abdi, Monika Grigalauskyte, Victoria Macaulay beşiyle başladı.

Karşılaşmadaki ilk sayılarını Işıl Alben’in üç sayılık basketiyle bulan Galatasaray, ilerleyen dakikalarda rakibini durdurmakta zorlanınca mücadelenin ilk üç dakikası ev sahibi ekibin 7-3’lük üstünlüğüyle geçildi. Monika Grigalauskyte ve Victoria Macaulay ile skor üreten takımımız karşılaşmanın ilk beş dakikasını 12-7 geride geçti. Rakibinin farkı sekiz sayıya kadar çıkarmasından sonra Farhiya Abdi ve İnci Güçlü’nün sayılarıyla 0-5’lik seri yakalayan takımımız skoru 15-12’ye getirdi ve  ev sahibi ekibin molası geldi. Mola dönüşü çeyreğin son anlarında 7-0’lık bir seri yakalayan Fenerbahçe ikinci çeyreğe 22-12’lik üstünlükle girdi.

İkinci çeyreğin ilk dakikaları iki takımın karşılıklı sayılarıyla geçilirken Galatasaray Victoria Macaulay ile skor üretti. Victoria Macaulay’ın çeyreğin ilk üç dakikası geride kalırken bulduğu basket ile takımımız skoru 26-18’e getirince ev sahibi ekip mola aldı. Mola dönüşü ev rakibimiz bulduğu üç sayılık isabet ile farkı tekrar çift hanelere çıkardı. (29-18) Bu baskete Victoria Macaulay’ın faul çizgisinden bulduğu isabetlerle cevap veren Galatasaray, Farhiya Abdi’nin basketiyle devrenin bitimine 04:48 kala skoru 29-22’ye getirdi. Rakibinin sayılarına Victoria Macaulay’ın faul isabeti ve Farhiya Abdi’nin basketiyle cevap veren Galatasaray, Moariah Jefferson’ın devrenin bitimine 02:26 kala bulduğu üç sayılık basket ile farkı altı sayıya indirdi. (33-27) Devrenin son dakikasına girilirken rakibinin arka arkaya bulduğu basketlere Monika Grigalauskyte’nin üçlüğüyle cevap veren Galatasaray devre arasına 37-30 geride girdi.  

Galatasaray ikinci yarının ilk dakikalarında hücumda etkili olamayınca, çeyreğin ilk dört dakikasını ev sahibi ekip 41-30 önde geçti ve Başantrenör Efe Güven’in molası geldi. Takımımız, mola dönüşü Farhiya Abdi’nin basketiyle devredeki ilk sayılarını buldu. Rakibinin yakaladığı 7-0’lık seriye Moriah Jefferson’ın üç sayılık basketiyle cevap veren Galatasaray, devrenin son dakikalarında skor bulmakta zorlanınca son çeyreğe 54-35 geride girdi.

Son çeyreğin ilk sayılarını İnci Güçlü’nün basketiyle bulan Galatasaray, Moriah Jefferson ve Victoria Macaulay’ın sayılarıyla maçın son beş dakikasına 63-43 geride girdi. Galatasaray, Alperi Onar’ın üç sayılık basketiyle farkı 17’ye indirdi mücadelenin bitimine 04:23 kala gidilen molaya Fenerbahçe’nin 63-46’lık üstünlüğüyle girildi. Mola dönüşü çabaları geri dönüş için yeterli olmayan Galatasaray sahadan 72-51’lik mağlubiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 22-12

İkinci çeyrek sonucu: 37-30 (15-18)

Üçüncü çeyrek sonucu: 54-35 (17-5)

Dördüncü çeyrek sonucu: 72-51 (18-16)

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, KBSL Playoff Yarı Final ikinci maçında 26 Nisan Cuma günü Metro Enerji Spor Salonu'nda Fenerbahçe’ye konuk olacak.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 00:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER