Galatasaray Doğa Sigorta, İstanbul BBSK ile karşılaştı!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 21. haftasında Galatasaray Doğa Sigorta, İstanbul BBSK ile karşılaştı.

Galatasaray Doğa Sigorta, İstanbul BBSK ile karşılaştı!

Galatasaray Doğa Sigorta, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 21. hafta mücadelesinde İstanbul BBSK ile karşılaştı. Sarı-kırmızılı takım sahadan 93-74’lük galibiyet ile ayrıldı ve ligdeki onuncu galibiyetini aldı.

Sarı-kırmızılı takım sahaya Tai Webster, Aaron Harrison, Caner Erdeniz, Nigel Hayes, Zach Auguste beşiyle başladı.

Karşılaşmaya Tai Webster’ın basketiyle başlayan sarı-kırmızılı takım, ilerleyen dakikalarda Zach Auguste’ın sayılarıyla mücadelenin ilk üç dakikasını 6-3 önde geçti. Etkili oyununa devam eden Zach Auguste, arka arkaya bulduğu sayılarla çeyreğin son dört dakikasına girilirken skoru 12-8’e getirdi. Aaron Harrison ve Nigel Hayes’in skora katkı yapmaya başlamasıyla beraber son iki dakikaya girilirken farkı yedi sayıya kadar çıkaran sarı-kırmızılılar, çeyreğin son kısmında rakibinin bulduğu sayılara Erol Can Çinko ve Nigel Hayes ile cevap verdi ve ikinci çeyreğe 22-18’lik üstünlükle girdi.

İkinci çeyreğin ilk kısmında rakibinin 7-1’lik bir seri yakalamasına engel olamayan sarı-kırmızılı takım, çeyreğin bitmesine 07:19 kala molaya gitti. Mola dönüşü Aaron Harrison ve Nigel Hayes ile tekrar skorda üstünlüğü yakalayan sarı-kırmızılı takım devrenin son beş dakikasına girilirken farkı 9 sayıya kadar çıkardı. (36-27) Devrenin son anlarında da Aaron Harrison ve Nigel Hayes ikilisinin elinden arka arkaya sayılar bulmaya devam eden Yenilmez Armada, farkı 19 sayıya kadar çıkardığı ilk yarıyı 50-37’lik üstünlükle tamamladı.

İkinci yarıya Galatasaray Doğa Sigorta, Zach Auguste’un basketleriyle başlasa da savunmada rakibini durdurmakta zorlandı. İlerleyen dakikalarda sarı-kırmızılı takım hücumda da sıkıntı yaşamaya başlayınca konuk ekip çeyreğin bitimine beş dakika kala farkı iki sayıya kadar indirdi. (54-52) Nigel Hayes’in devreye girmesiyle farkı tekrar açmaya başlayan sarı-kırmızılı takım, Zach Auguste’un basketiyle beraber skoru 63-54’e getirdi ve çeyreğin bitimine 02:38 kala konuk ekip molasına başvurdu. Çeyreğin son anlarında Erol Can Çinko ve Zach Auguste’un faul çizgisinden bulduğu isabetlerle sayı üreten Galatasaray Doğa Sigorta, son çeyreğe 67-56 önde girdi.

Son çeyreğe Jaka Klobucar’ın basketiyle başlayan sarı-kırmızılı takım, Nigel Hayes ve Aaron Harrison’ın devreye girmesiyle mücadelenin bitimine 06:21 kala farkı 16 sayıya kadar çıkardı ve konuk ekip molasına başvurdu. (77-59) Mola dönüşü rakibinin basketlerine Nigel Hayes, Can Korkmaz, Aaron Harrison’ın sayılarıyla cevap veren sarı-kırmızılı takım, mücadelenin son üç dakikasına 85-67 önde girdi. Mücadelenin kalan kısmında yakaladığı avantajı korumayı bilen Galatasaray Doğa Sigorta sahadan 93-74’lük galibiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 22-18

İkinci çeyrek sonucu: 50-37 (28-19)

Üçüncü çeyrek sonucu: 67-56 (17-19)

Dördüncü çeyrek sonucu: 93-74 (26-18)

Galatasaray Doğa Sigorta, bir sonraki maçını 16 Mart Cumartesi günü Afyon Belediyespor ile karşılaşacak.

İşte Galatasaray Doğa Sigorta oyuncularının İstanbul BBSK karşısında sergilediği performans:

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER