Galatasaray evinde Tofaş'ı tek sayı ile geçti!

Galatasaray Doğa Sigorta, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 26. hafta mücadelesinde Tofaş ile karşılaştı. Sarı Kırmızılılar 76-75’lik galibiyet ile ayrıldı ve ligdeki 14. galibiyetini aldı.

Galatasaray evinde Tofaş'ı tek sayı ile geçti!

Galatasaray karşılaşmaya Tai Webster, Aaron Harrison, Caner Erdeniz, Nigel Hayes, Zach Augusgte beşiyle başladı.

Karşılaşmaya konuk ekibin faul çizgisinden bulduğu sayılara Nigel Hayes’in üç sayılık isabetiyle cevap vererek başlayan Galatasaray, Zach Auguste basketiyle mücadelenin ilk dakikasını 5-3’lük üstünlükle geçti. İlerleyen dakikalarda Nigel Hayes ve Zach Auguste’un sayılarıyla 6-0’lık bir seri yakalayan ekibimiz skoru 11-3’e getirdi ve Tofaş çeyreğin bitimine 07:43 kala molaya gitti. Mola dönüşü konuk ekip arka arkaya bulduğu basketlerle farkı iki sayıya kadar indirdi. Zach Auguste’un smacıyla nefes alan takımımız, Tai Webster ve Aaron Harrison’ın faul çizgisinden bulduğu sayılarla çeyreğin son üç dakikasına 20-18 önde girdi. Çeyreğin son dakikasında konuk ekip bulduğu üç sayılık isabetle öne geçse de Galatasaray Marko Arapovic’in sayılarıyla ikinci çeyreğe 24-21 önde girdi.

İkinci çeyreğe Nigel Hayes’in sayısıyla başlayan Galatasaray, ilerleyen dakikalarda konuk ekibin yakaladığı 0-9’luk seriye engel olamadı ve devrenin bitimine 06:16 kala Tofaş skoru 26-30’a getirdi. Ayberk Olmaz’ın faul çizgisinden kaydettiği sayılardan sonra oyundaki dengeyi tekrar kuran takımımız, Zach Auguste ve Aaron Harrison’ın sayılarıyla farkı bir sayıya kadar indirdi. (33-34) Devrenin son dört dakikası iki takımın karşılıklı basketleriyle geçilirken takımımızda skor yükünü Tai Webster çekti. Taraflar soyunma odasına Tofaş’ın 38-40’lık üstünlüğüyle girdi. 

İkinci yarıya Zach Auguste’un kaydettiği beş sayı ile başlayan Galatasaray, Tai Webster’ın basketiyle çeyreğin ilk üç dakikası geride kalırken 45-43 öne geçti. İlerleyen anlarda rakibine sayı şansı vermeyen takımımız, Zach Auguste ve Göksenin Köksal’ın sayılarıyla çeyreğin bitimine 05:13 kala gidilen hakem molasına 49-43 önde girdi. Mola dönüşü Zach Auguste, Göksenin Köksal ikilisiyle skor üretmeye devam eden takımımız farkı çeyreğin bitimine 04:22 kala on sayıya kadar çıkardı. (53-43) Rakibinin yakaladığı 0-6’lık seriyi Marko Arapovic’in arka arkaya bulduğu üç sayılık basketler ve Göksenin Köksal’ın sayısıyla dindiren Galatasaray son çeyreğe 61-54 önde girdi.

Son çeyreğe Aaron Harrison’ın basketiyle başlayan Galatasaray, Nigel Hayes’in üç sayılık basketiyle farkı sekiz sayıya kadar çıkardı. (66-58) İlerleyen dakikalarda Marko Arapovic ve Nigel Hayes’in sayılarıyla skor üreten takımımız, mücadelenin bitimine 06:20 kala gidilen Tofaş molasına 70-63 önde girdi. Mola dönüşü farkı üç sayıya kadar indiren rakibinin skora denge getirmesine Tai Webster ve Nigel Hayes’in sayılarıyla izin vermeyen Galatasaray karşılaşmanın son dört dakikasına 74-69 önde girdi. Galatasaray, Tofaş’ın üç sayılık basketine Nigel Hayes’in smacıyla cevap verdi ve mücadelenin son bir dakikasına takımımızın 76-72’lik üstünlüğüyle girildi. Karşılaşmanın bitimine 39 saniye kala konuk ekip farkı bir sayıya indirince başantrenör Ertuğrul Erdoğan molasına başvurdu. Mola dönüşü rakibine sayı şansı vermeyen Galatasaray mücadeleden 76-75’lik galibiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 24-21
İkinci çeyrek sonucu: 38-40 (14-19)
Üçüncü çeyrek sonucu: 61-54 (23-14)
Dördüncü çeyrek sonucu:76-75 (15-21)

Galatasaray Doğa Sigorta bir sonraki maçını 13 Nisan Cumartesi günü Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol ile oynayacak. (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 01:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER