Galatasaray, Gaziantep Basketbol’a konuk oldu!

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Playoff çeyrek final ikinci mücadelesinde Gaziantep Basketbol’a konuk oldu.

Galatasaray, Gaziantep Basketbol’a konuk oldu!

Sarı Kırmızılılar Şahinbey Karataş Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmadan 79-69’luk mağlubiyet ile ayrıldı ve seride durum 1-1’e geldi.

Sarı Kırmızılılar karşılaşmaya Tai Webster, Aaron Harrison, Göksenin Köksal, Nigel Hayes, Zach Auguste beşiyle başladı.

Sarı Kırmızılılar mücadeleye Zach Auguste ve Aaron Harrison’ın sayılarıyla başlayarak 0-5 öne geçti. İlerleyen anlarda ekibimiz rakibinin sayılarına Tai Webster ve Göksenin Köksal’ın basketleriyle cevap verse de skor 4-9’a geldikten sonra ev sahibi ekibin yakaladığı 5-0’lık seriye engel olamadı ve çeyreğin bitimine 04:58 kala gidilen hakem molasına 9-9’luk eşitlikle girildi. Moladan Aaron Harrison’ın orta mesafe basketiyle dönen takımımız, ev sahibi ekibin arka arkaya bulduğu sayılara engel olamadı ve çeyreğin son dört dakikasına 13-11 geride girdi. Aaron Harrison ve Zach Auguste’un sayılarıyla skora denge getiren takımımız, Aaron Harrison’ın üç sayılık isabetiyle üstünlüğü tekrar ele geçirdi. (17-18) Rakibinin sayılarına Zach Auguste ve Erol Can Çinko ile cevap veren takımımız ikinci çeyreğe 21-22 önde girdi.

İkinci çeyreğin başında ev sahibi ekibin arka arkaya bulduğu sayılara Aaron Harrison’ın üç sayılık basketiyle cevap veren takımımız, Ege Arar’ın sayılarıyla tekrar öne geçirdi. Aaron Harrison ile bir üç sayılık isabet daha bulan takımımız skoru 26-30’a getirdi. Can Korkmaz ve Tai Webster’ın sayılarıyla farkı korumaya çalışan takımımız, ev sahibi ekibin dış atışlardan bulduğu isabetlere engel olamayınca skor 34-35’e geldi. Nigel Hayes’in sayıları ile skoru korumaya çalışan takımımız, devrenin son iki dakikasına 37-39 önde girdi. Devrenin son anlarına girerken ev sahibi ekibin 8-0’lık serisine engel olamayan takımımız, Göksenin Köksal ve Ege Arar’ın sayılarıyla farkın daha fazla açılmasına izin vermedi ve taraflar soyunma odasına 47-44’lük skor ile girdi.

İkinci devreye Zach Auguste’un basketiyle başlayan takımımız, ilerleyen dakikalarda Nigel Hayes’in skor yükünü çekmesiyle durumu 53-52’ye getirdi. Takımımız Zach Auguste’un basketiyle beraber çeyreğin bitimine 04:16 kala gidilen hakem molasına 57-54’lük skor ile gidildi. Mola dönüşü Aaron Harrison’ın üç sayılık basketi ve Nigel Hayes’in orta mesafe isabetiyle farkı 1 sayıya kadar indiren takımımız, rakibinin 5-0’lık serisine engel olamadı ve çeyreğin son dakikasına 65-59’luk skor ile girildi. Periyodun son dakikasına Can Korkmaz’ın faul çizgisinden kaydettiği isabetlerle takımımız farkı 4 sayıya indirdi ve son çeyreğe 65-61 geride girdi.

Son çeyrekteki ilk sayısını Nigel Hayes’in faul çizgisinden kaydettiği isabetle bulan takımımız, Can Korkmaz’ın orta mesafeden bulduğu isabet ile skoru 67-64’e getirdi. İlerleyen anlarda takımımız ev sahibi ekibin yakaladığı 5-0’lık seriye engel olamadı ve karşılaşmanın son dört dakikasına 72-64’lük skor ile girildi. Karşılaşmanın son dakikalarında skor üretmekte zorlanan takımımız, mücadelenin bitimine 03:41 kala rakibinin kaydettiği üç sayılık baskete engel olamayınca başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan molasına başvurdu. (75-64) Mola dönüşü Nigel Hayes’in sayısıyla farkı tek hanelere indirse de kalan sürede takımımızın çabaları geri dönüşe yeterli olmadı ve ekibimiz sahadan 79-69’luk mağlubiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 21-22

İkinci çeyrek sonucu: 47-44 (26-22)

Üçüncü çeyrek sonucu: 65-61 (18-17)

Dördüncü çeyrek sonucu: 79-69 (14-8)

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı, bir sonraki maçını BSL Playoffları çeyrek final üçüncü karşılaşmasında 28 Mayıs Salı günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda Gaziantep Basketbol ile oynayacak. Mücadeleyi kazanan taraf adını BSL Playoff yarı finaline yazdıracak. (Galatasaray.org)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER