Galatasaray, son 8'e iyi başlayamadı!

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, EuroCup Women Son 8 Turu ilk maçında BLMA’yı ağırladı. Takımımız sahadan 50-64’lük mağlubiyet ile ayrıldı.

Galatasaray, son 8'e iyi başlayamadı!

Galatasaray karşılaşmaya Işıl Alben, Moriah Jefferson, Monika Grigalauskyte, Farhiya Abdi, Victoria Macaulay beşiyle başladı.

Galatasaray karşılaşmadaki ilk sayılarını Moriah Jefferson ile buldu. İlerleyen dakikalarda Galatasaray skor üretmekte zorlanınca konuk ekip bu fırsatı iyi değerlendirdi ve 0-7’lik bir seri yakalayarak çeyreğin ilk dört dakikası geride kalırken skoru 2-12’ye getirdi. Fark çift hanelere çıkınca başantrenör Efe Güven molasına başvurdu. Mola dönüşü skor üretmekte zorlanınca konuk ekip farkı daha da açtı. Çeyreğin son bir dakikasına girilirken Moriah Jefferson’ın üçlüğüyle farkı 13 sayıya indiren takımız, Sinem Ataş’ın çeyreğin bitimine bir saniye kala bulduğu basket ile beraber ikinci çeyreğe 7-19 geride girdi. 

İkinci çeyreğe daha dengeli bir şekilde başlayan takımımız Işıl Alben, Victoria Macaulay ve Sinem Ataş’ın basketleriyle skoru 12-23’e getirince konuk ekip mola aldı. Mola dönüşü Moriah Jefferson’ın basketiyle farkı tek hanelere indiren takımımız, rakibini durdurmakta zorlanınca devrenin bitmesine 5 dakika kala skor 14-31’e geldi ve Efe Güven bir kez daha molasına başvurdu. Devrenin son dakikalarında Galatasaray, Farhiya Abdi ile skor üretse de farkı kapatmak için yeterli olmadı ve soyunma odasına taraflar konuk ekibin 16-35’lik üstünlüğüyle girdi. 

İkinci yarıya Monika Grigalasukyte’nin basketiyle başlayan Galatasaray, Sinem Ataş’ın üç sayılık basketiyle rakibinin farkı daha da açmasını engelledi. İlerleyen dakikalarda daha iyi savunma yapan takımımız Moriah Jefferson ve Monika Grigalauskyte’nin basketleriyle 9-0’lık bir seri yakalayarak üçüncü çeyreğin bitmesine 5 dakika kala farkı 15’e indirdi. (30-45) Rakibinin faul çizgisinden bulduğu sayıya Işıl Alben’in üç sayılık basketiyle cevap veren takımımız, Monika’nın turnike basketiyle farkı 11 sayıya kadar indirdi ve konuk ekip mola aldı. (35-46) Mola dönüşü takımımız İrem Naz Topuz’un iki sayılık basketiyle uzun süre sonra farkı tek hanelere indirdi. Takımımız Monika Grigalauskyte’nin faul çizgisinden bulduğu sayılarla skoru 39-46’ya getirse de çeyreğin son dakikasını daha iyi oynayan taraf konuk ekip olunca son çeyreğe 39-49 BLMA’nın üstünlüğüyle girildi. 

Son çeyreğin ilk basketi konuk ekipten geldi. Fark 12 sayıya çıkınca başantrenör Efe Güven molasına başvurdu. Mola dönüşü Victoria Macaulay’ın turnikesiyle farkı 10 sayıya düşüren takımımız, ilerleyen dakikalarda Monika Grigalauskyte’nin faul atışlarıyla skoru 43-51’e getirdi. Ancak BLMA, takımımızın farkı kapatma çabalarına 0-5’lik bir seri ile cevap vererek skoru 43-56’ya getirdi. İlerleyen dakikalarda Galatasaray, Monika Grigalauskyte’nin faul çizgisinden bulduğu isabet dışında skor üretmekte zorlanınca Efe Güven maçın bitimine 03:41 kala molasına başvurdu. Mola dönüşü Monika’nın basketiyle farkı tekrar 10 sayıya indiren takımımız, konuk ekibin 0-5’lik bir seri daha yakalamasına engel olamadı ve mücadelenin son 2 dakikasına 46-61 BLMA üstünlüğüyle girildi. Galatasaray mücadelenin son dakikalarında Işıl Alben ve Monika Grigalausyte ile sayılar bulsa da bu çabalar farkı kapatmaya yeterli olmadı ve takımımız sahadan 50-64’lük mağlubiyetle ayrıldı.

Galatasaray'ın BLMA’yı geçerek EuroCup Women’da çeyrek finale kalabilmesi için rövanş maçında en az 15 sayılık bir fark yakalaması gerekiyor. 

İlk çeyrek sonucu: 7-19
İkinci çeyrek sonucu: 16-31 (9-12)
Üçüncü çeyrek sonucu: 39-49 (23-18)
Dördüncü çeyrek sonucu: 50-64 (11-15)

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, bir sonraki maçını 16 Şubat Cumartesi günü Adana Basketbol ile oynayacak. (Galatasaray.org)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER