Galatasaray, Türk Telekom ile karşılaştı!

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi on üçüncü hafta mücadelesinde Türk Telekom ile karşılaştı.

Galatasaray, Türk Telekom ile karşılaştı!

Sarı Kırmızılılar sahadan 87-81’lik mağlubiyet ile ayrıldı.

Galatasaray karşılaşmaya Tai Webster, Aaron Harrison, Göksenin Köksal, Nigel Hayes, Zach Auguste beşiyle başladı. 

Galatasaray karşılaşmanın ilk dakikalarında skor bulmakta zorlanırken ev sahibi ekip mücadeleye 8-0’lık seri ile başladı. Karşılaşmadaki ilk sayılarını çeyreğin bitmesine 07:32 kala Göksenin Köksal’ın basketiyle bulan Galatasaray, ev sahibi takımın farkı açmasına engel olamadı ve çeyreğin bitimine 04:43 kala skor 19-6’ya geldi. Bu andan itibaren Göksenin Köksal ve Aaron Harrison’ın bulduğu üç sayılık isabetlerle momentumu arkasına alan Galatasaray, 0-8’lik bir seri yakaladı ve Türk Telekom’u mola almak zorunda bıraktı. Mola dönüşü ev sahibi takım içeriden bulduğu basketlerle farkı korudu ve ilk çeyrek 25-18’lik Türk Telekom üstünlüğüyle sona erdi. 

Galatasaray ikinci çeyreğe Can Korkmaz’ın ve Erol Can Çinko’nun bulduğu üç sayılık basketlerle başladı ve farkı 3 sayıya kadar indirdi. (27-24) İlerleyen dakikalar karşılıklı basket ile geçilirken ikinci çeyreğin son 6 dakikasına ev sahibi ekibin 31-28’lik üstünlüğüyle girildi. Çeyreğin son 3 dakikasına girilirken Galatasaray, ev sahibi takımın yakaladığı 10-3’lük seriye engel olamadı ve skor 41-31’e geldi. Çeyreğin son dakikaları karşılıklı basketler ile geçilirken, takımımız Marko Arapovic’in devrenin bitmesine 25 saniye kala bulduğu 3 sayılık basket ile farkı 7’ye indirdi ve devre arasına 46-39 geride girdi. 

Galatasaray üçüncü çeyreğe iyi savunma yaparak başladı. Galatasaray hücumda yüksek yüzdeli şekilde hücum edemese de üçüncü çeyreğin bitmesine 05:43 kala Nigel Hayes’in basketiyle karşılaşmada ilk kez öne geçti. Geriye düştükten sonra 8-3’lük bir seri yakalayan ev sahibi ekip üçüncü çeyreğin son 3 dakikasına 56-53’lük üstünlükle girdi. Çeyreğin son dakikalarında iki takımın bulduğu karşılıklı basketlerle geçilirken, Galatasaray Marko Arapovic’in çeyreğin bitimine 23 saniye kala bulduğu üç sayılık isabetle farkı 1’e indirdi ve son çeyreğe takımımız 61-60 geride girdi. 

Galatasaray son çeyreğe Marko Arapovic’in basketiyle başladı ve skorda tekrar öne geçti. (61-62) İlerleyen dakikalarda takımımız skor üretmekte zorlandı. Bu dönemde Galatasaray, skorda tekrar öne geçti ve mücadelenin son 6 dakikasına 70-66’lık üstünlükle girdi. İki takımın da hücum verimliliği düşerken, ev sahibi ekip karşılaşmanın bitimine 03:50 kala farkı 6’ya çıkardı ve başantrenörümü Ertuğrul Erdoğan molasına başvurdu. (74-68) Mola dönüşü takımımız Marko Arapovic, Nigel Hayes ve Aaron Harrison ile sayılar bulsa da farkı kapatmakta başarılı olamadı ve mücadele ev sahibi ekibin 87-81’lik üstünlüğüyle sona erdi.

İlk çeyrek sonucu: 25-18
İkinci çeyrek sonucu: 46-39 (21-21)
Üçüncü çeyrek sonucu: 61-60 (15-21)
Dördüncü çeyrek sonucu: 87-81 (26-21)

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı bir sonraki karşılaşmasında 5 Ocak Cumartesi günü Arel Üniversitesi ile karşılaşacak.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Savaş Özüdoğru Türk Telekom - Galatasaray maçını tribünden takip etti.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2018, 05:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER