Galatasaray üçüncü maça odaklandı!

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı'nın, Anadolu Efes’e 80-68 mağlup olarak BSL Playoff yarı final serisinde 2-0 geriye düştüğü karşılaşmadan sonra Başantrenör Ertuğrul Erdoğan ve oyunculardan Marko Arapovic basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Galatasaray üçüncü maça odaklandı!

Ertuğrul Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Maalesef çok basit hataların, basit atışların ilk periyotta getirdiği bir psikolojik yük ile maça başladık. Anadolu Efes gibi bir takıma karşı bu kadar basit top kayıpları ve basit pota altındaki atışlarda düşük yüzdeyle başlarsanız maçın faturası elbette ağır olur. Çok arzu ettiğimiz bir görüntü değildi oynadığımız basketbol. Ne oyuncu arkadaşlarım ne de ben bundan çok mutlu olduğumuzu söyleyemem. Önümüzde üçüncü maç var. Savaşmadığımızı, mücadele etmediğimizi söyleyemem ama basketbol tecrübemiz zaten rakibimizin gerisinde, gereken basketbol aklını da sahaya koyamadık. Ben oyuncularımın iyi niyetinden ya da mücadele isteğinden şikayet etmiyorum ama ortaya koyduğumuz fotoğraf bizim özellikle BSL’de ortaya koyduğumuz fotoğrafa yakışmadı. Üçüncü maçta yeniden özellikle psikolojik olarak toparlanıp kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Ümit ediyorum ki seriyi 2-1’e taşıyacağız.

Rakamlar şunu gösteriyor ki, basketbol aklından bahsettiğim nokta burası: Rakibinizden daha az asist yapar ve rakibinizden daha düşük yüzdelerle hücum ederseniz hele ki rakibinizden sizden daha güçlüyse maçı kazanma şansınızı fazlasıyla azaltmış oluyorsunuz. Bugün başımıza gelen de bu oldu. Anadolu Efes’i tebrik ediyorum. Şimdi Çarşamba günü oynayacağımız maça konsantre olup enerjimizi, konsantrasyonumuzu, daha da önemlisi inadımızı ortaya koymamız lazım. Aksi takdirde beklenen sonu. 3-0 olacaktır.

Bu sene Galatasaray’ın yaptığı iş çok önemli bence. Son yıllarda, belki tarihinden harcadığı en düşük bütçe. Toplam 2.1 Milyon Dolar oyuncusu bütçesi, net rakam olarak söylüyorum. Herhangi bir oyuncu değiştirmek ya da bütçe disiplinini aşmak gibi bir gayret içerisinde olmadık.

Webster bir cevap verdi, ben ona kızdım. Baba, oğul ilişkisi gibi düşünebilirsiniz. Bu zaman zaman gergin maçlarda olabilen bir olay. Webster çok iyi bir çocuk, 23 yaşında pırıl pırıl bir genç. Zaman zaman gençlerin yaptığı hataları yapabiliyor. O yüzden bir problem yok. Dediğim gibi bu çok konu edilecek bir durum değil. Biliyorum siz çok seviyorsunuz, geçen Anadolu Efes maçında da kenarda bağırdım diye sordunuz ancak çok da önemli bir şey değil, Webster sorunlu bir oyuncu değil.”

Marko Arapovic ise şunları söyledi:

“İlk maçtan sonra böyle bir mağlubiyet almak çok yaralayıcı oldu bizim için. İlk maçta yaptığımız hiçbir şeyi sahaya yansıtamadık. İlk maçta topu çok daha iyi dolaştırmıştık, bu maç hiç yapamadık. 15’e 24 gibi bir asist farkı var bu kabul edilebilir bir şey değil. Çok kötü oynadı, hücum ve savunmada hiçbir şey yapamadık. Umarım evimizde oynayacağımız üçüncü maça birçok taraftarımız gelir ve bizde bu maçtaki değil ilk maçta oynadığımız gibi bir oyun oynarız.” (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2019, 02:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER