Galatasaray, yarı final serisi ikinci maçında Anadolu Efes’e konuk oldu!

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı, BSL Playoff yarı final serisi ikinci maçında Sinan Erdem Spor Salonu’nda Anadolu Efes’e konuk oldu.

Galatasaray, yarı final serisi ikinci maçında Anadolu Efes’e konuk oldu!

Galatasaray sahadan 88-68’lik mağlubiyet ile ayrılarak seride 2-0 geriye düştü.

Galatasaray karşılaşmaya Tai Webster, Aaron Harrison, Göksenin Köksal, Nigel Hayes, Zach Auguste beşiyle başladı.

Mücadele karşılıklı sayılarla başlarken Galatasaray adına ilk skor üreten isim Tai Webster oldu. Galatasaray ilerleyen anlarda Nigel Hayes, Tai Webster ve Zach Auguste ile skor üretmeye devam etti ve mücadelenin ilk beş dakikası 7-7’lik eşitlik ile geçildi. İlerleyen anlarda Galatasaray, Aaron Harrison ve Zach Auguste’tan skor katkısı alsa da daha iyi hücum eden taraf ev sahibi ekip oldu ve çeyreğin bir buçuk dakikasına 19-11’lik skor ile girildi. Çeyreğin son anlarında Galatasaray, Marko Arapovic’in sayılarıyla farkı kapatmaya çalışsa da ikinci çeyreğe 24-14’lük skor ile girildi.

İkinci çeyreğe ev sahibi ekip 7-0’lık seri ile başladı. İkinci çeyrekteki ilk sayılarını Erol Can Çinko’nun üç sayılık basketiyle bulan Galatasaray, farkın açılmasına en gel olamayınca başantrenör Ertuğrul Erdoğan devrenin bitimin 04:51 kala molasına başvurdu. Mola dönüşü Nigel Hayes’in sayıları ile etkili olan Galatasaray, Erol Can Çinko’nun elinden bir üç sayılık isabet daha kaydetti ve skor 40-25’e geldi.  Devrenin son anları karşılıklı sayılarla geçilirken Galatasaray'da Can Korkmaz, Nigel Hayes ve Aaron Harrison skor üreten isimler oldu ve taraflar soyunma odasına 46-30’luk skor ile girdi.

İkinci devredeki ilk sayılarını Göksenin Köksal ile bulan Galatasaray, ilerleyen anlarda verimli hücum etmekte zorlandı ve üçüncü çeyreğin bitimine 04:46 kala gidilen hakem molasına Anadolu Efes’in 57-34’lük üstünlüğüyle gidildi. Mola dönüşü Zach Auguste’un faul çizgisinden bulduğu sayılara ev sahibi ekip üç sayı çizgisinin arkasından bulduğu isabet ile cevap verdi. Momentumu arkasına alan ev sahibi ekip Marko Arapovic ve Emir Gökalp’in sayılarına rağmen farkı açtı ve son periyoda 67-42’lik skor ile girildi.

Son çeyreğe Galatasaray, Ege Arar ve Tai Webster’ın sayılarıyla başladı. İlerleyen anlarda Marko Arapovic’in üç sayılık basketiyle farkı 23 sayıya indiren Galatasaray, mücadelenin son altı dakikasına 78-53 geride girdi. Mücadelenin son anlarına girilirken Galatasaray, Marko Arapovic, Ege Arar ve Tai Webster’ın sayılarıyla 0-8’lik bir seri yakaladı ve mücadelenin son üç dakikasına 78-61’lik skor ile girildi. Karşılaşmanın son anlarında Erol Can Çinko ve Emir Gökalp’in sayılarıyla birlikte Galatasaray, sahadan 80-68’lik mağlubiyet ile ayrıldı.  

İlk çeyrek sonucu: 24-14
İkinci çeyrek sonucu: 46-30 (22-16)
Üçüncü çeyrek sonucu: 67-42 (21-12)
Dördüncü çeyrek sonucu: 80-68 (13-26)

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, BSL Playoff yarı final üçüncü maçında 5 Haziran Çarşamba günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda Anadolu Efes’i konuk edecek. (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER