Galatasaray, yarı finalde veda etti!

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı, BSL Playoff yarı final serisi üçüncü maçında Sinan Erdem Spor Salonu’nda Anadolu Efes’i ağırladı. Sarı Kırmızılılar sahadan 72-78’lik mağlubiyet ile ayrılarak seriyi 3-0 kaybetti ve BSL Playofflarına veda etti.

Galatasaray, yarı finalde veda etti!

Galatasaray mücadeleye Tai Webster, Aaron Harrison, Caner Erdeniz, Marko Arapovic, Zach Auguste beşiyle başladı.

Karşılaşmaya Tai Webster ve Aaron Harrison’ın basketleriyle başlayan Sarı Kırmızılılar mücadelenin ilk 2 dakikasını 4-0 önde geçti. Rakibinin faul çizgisinden bulduğu sayılara Marko Arapovic’in orta mesafe isabetiyle cevap veren takımımız, konuk ekibin 5-0’lık serisine engel olamadı ve çeyreğin bitimine 04:45 kala gidilen televizyon molasına 6-7’lik skor ile girildi. Mola dönüşü takımımız, Zach Auguste’un basketiyle öne geçse de ilerleyen anlarda rakibini durduramayınca çeyreğin son iki dakikasına 8-13’lük skor ile girildi. Aaron Harrison ve Zach Auguste’un sayılarıyla farkı 3 sayıya kadar indiren takımımız, Can Korkmaz’ın üç sayılık isabetiyle çeyreğin bitimine dokuz saniye kala skora denge getirdi. Konuk ekibin çeyreğin son saniyelerinde faul çizgisinden bulduğu isabetlerle ikinci çeyreğe Anadolu Efes, 15-17 önde girdi.

İkinci çeyrekteki ilk sayılarını Nigel Hayes’in faul çizgisinden kaydettiği isabetlerle bulan Galatasaray, Göksenin Köksal’ın basket faulüyle skoru 20-21’e getirdi. İlerleyen anlarda Göksenin Köksal ve Aaron Harrison’ın sayılarıyla rakibi takip etmeye devam eden Galatasaray, Aaron Harrison’ın devrenin bitimine 04:48 kala kaydettiği üç sayılık basket ile skora denge geldi. (28-28) Aaron Harrison ile bir üç sayılık isabet daha bulan Galatasaray, savunmada rakibini durdurmakta zorlanınca devrenin son iki buçuk dakikasına girilirken skor 31-37’ye geldi ve başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan molasına başvurdu. Mola dönüşü Zach Auguste’un faul çizgisinden kaydettiği isabetlerden sonra rakibimiz skoru 8 sayıya kadar çıkarsa da Galatasaray, Zach Auguste’un uzaklardan devrenin son saniyesinde bulduğu isabet ile ilk yarı 36-41 sona erdi.  

İkinci yarının başında Galatasaray, Nigel Hayes ve Zach Auguste’un sayılarıyla skora 41-41’de dengeyi getirdi. Bu andan itibaren konuk ekip 2-11’lik bir seri yakalarken takımımızın sayıları Aaron Harrison’dan geldi. Zach Auguste’un sayılarıyla rakibinin farkı açmasına engel olmaya çalışan takımımız, çeyreğin bitimine 04:57 kala gidilen molaya 47-57 geride girdi. Mola dönüşü Göksenin Köksal’ın basketiyle farkı tekrar tek hanelere indiren Galatasaray, Can Korkmaz’ın basketiyle skoru 51-58’e getirdi. Çeyreğin son anlarını daha iyi oynayan taraf Anadolu Efes olunca takımımız son çeyreğe 51-62 geride girdi.

Son çeyreğe Sarı Kırmızılılar Nigel Hayes ve Aaron Harrison’ın sayılarıyla başlayınca skor 55-62’ye geldi ve konuk ekip molaya gitti. Mola dönüşü Aaron Harrison’ın üç sayılık isabetiyle farkı dört sayıya kadar indiren Sarı Kırmızılılar, Tai Webster’ın turnikesiyle bu farkı korudu. Konuk ekibin üç sayılık isabetine Ege Arar’ın bloğundan sonra hızlı hücumda Aaron Harrison’ın kaydettiği üçlük ile cevap veren Galatasaray, Nigel Hayes ve Tai Webster’ın sayılarıyla serisini 7-0’a çıkardı ve skor 67-67’ye geldi. Skora eşitlik geldikten sonra konuk ekip 0-5’lik bir seri yakaladı ve mücadelenin bitimine 02:42 kala başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan molasına başvurdu. (67-72) Mola dönüşü takımımız Aaron Harrison’ın faul çizgisinden kaydettiği sayılar ile farkı kapatmaya çalışsa da Galatasaray'ın çabaları yeterli olmadı ve ekibimiz sahadan 72-78’lik mağlubiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 15-17
İkinci çeyrek sonucu: 36-41 (21-24)
Üçüncü çeyrek sonucu: 51-62 (15-21)
Dördüncü çeyrek sonucu: 72-78 (21-16)

(Galatasaray.org)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER