Galatasaray'dan çok farklı galibiyet!

Galatasaray Doğa Sigorta, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 26. hafta mücadelesinde Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol ile karşılaştı. Sarı Kırmızılılar 102-65’lik galibiyet ile ayrıldı ve ligdeki 15. galibiyetini aldı.

Galatasaray'dan çok farklı galibiyet!

Karşılaşmaya Sarı Kırmızılılar Can Korkmaz, Aaron Harrison, Nigel Hayes, Ayberk Olmaz, Zach Auguste beşiyle başladı. 

Karşılaşmaya Nigel Hayes ve Ayberk Olmaz’ın basketleriyle başlayan Sarı Kırmızılılar mücadelenin ilk dakikasını 4-0’lık üstünlükle geçti. Konuk ekip farkı ikiye indirdikten sonra Aaron Harrison ve Nigel Hayes’in sayılarıyla 7-0’lık bir seri yakalayan Galatasaray farkı dokuza çıkardı. (11-2) Çeyreğin bitimine 04:47 kala gidilen hakem molasına Galatasaray 11-4 önde girdi. Mola dönüşü konuk ekip farkı üç sayıya kadar indirse de Galatasaray Erol Can Çinko ve Marko Arapovic’in sayılarıyla farkı tekrar açtı ve ikinci çeyreğe 18-10’luk üstünlükle girdi. 

İkinci çeyreğe Galatasaray Caner Erdeniz’in turnikesiyle başladı. İlerleyen dakikalarda Marko Arapovic ve Emir Gökalp’in sayılarıyla farkı tekrar çift hanelere çıkaran Galatasaray, Emir Gökalp’in devrenin bitimine 05:35 kala bulduğu basket ile beraber skoru 27-14’e getirdi ve konuk ekip mola aldı. Mola dönüşü Erol Can Çinko’nun üç sayılık basketiyle farkı açmaya devam eden Galatasaray, Zach Auguste’un basketleriyle devrenin son üç dakikasına girilirken farkı 18’e kadar çıkarmayı başardı. (34-16) Devrenin son iki dakikası iki takımın karşılıklı sayılarıyla geçilirken, ekibimizde skor üreten isimler Aaron Harrison ve Zach Auguste oldu. Taraflar soyunma odasına Galatasaray'ın 43-26’lık üstünlüğüyle girdi. 

İkinci yarıya Göksenin Köksal, Ege Arar ve Aaron Harrison’ın sayılarıyla başlayan Galatasaray 7-0’lık bir seri yakaladı. Galatasaray farkı 25 sayıya kadar çıkarınca konuk ekip molasına başvurdu. (51-26) Mola dönüşü Göksenin Köksal ve Ege Arar ile skor üretmeye devam eden Galatasaray, ilerleyen dakikalarda rakibinin yakaladığı 0-6’lık seriye engel olamayınca başantrenör Ertuğrul Erdoğan çeyreğin bitimine 04:44 kala molasına başvurdu. Moladan taraflar karşılıklı basketlerle dönerken Galatasaray'da Nigel Hayes ve Göksenin Köksal skor üreten isimler oldu. Çeyreğin son üç dakikasına girilirken farkı 16 sayıya kadar düşüren rakibine Marko Arapovic ve Ayberk Olmaz’ın sayılarıyla cevap veren Galatasaray yakaladığı 9-0’lık seri ile son çeyreğe 71-46’lık üstünlükle girdi. 

Son çeyrekte hücumda iyi bir performans göstermeye eden Galatasaray, Marko Arapovic ve Göksenin Köksal’ın skorer oyunuyla farkı daha da açarak sahadan 102-65’lik galibiyet ile ayrıldı.  

İlk çeyrek sonucu: 18-10
İkinci çeyrek sonucu: 43-26 (25-16)
Üçüncü çeyrek sonucu: 71-46 (28-20)
Dördüncü çeyrek sonucu: 102-65 (31-19)

Galatasaray Doğa Sigorta, sonraki maçını 27 Nisan Cumartesi günü Türk Telekom ile oynayacak. (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 00:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER