Galatasaray'dan tarihi geri dönüş! 18 sayı...

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, EuroCup Women playoff turu rövanş mücadelesinde Lointek Gernika Bizkaia’yı ağırladı. Sahadan ile ayrılan 76-58’lik galibiyet ile ayrılan takımımız EuroCup Women’da son 16 turuna katılmaya hak kazandı.

Galatasaray'dan tarihi geri dönüş! 18 sayı...

Takımımız karşılaşmaya Moriah Jefferson, Işıl Alben, Farhiya Abdi, Monika Grigalauskyte, Victoria Macaulay beşiyle başladı. 

Karşılaşmaya çok hızlı başlayan takımımız, Monika Grigalauskyte ve Farhiya Abdi’nin bulduğu üç sayılık isabetlerle momentumu arkasına aldı. Karşılaşmanın ilk 3 dakikası boyunca rakibine sadece 2 sayu şansı veren Sarayın Sultanları, bu dönemi 10-2 önde geçti. İlerleyen dakikalarda Victoria Macaulay’ın bulduğu 4 sayıyla skoru 14-2’ye getirdi ve çeyreğin ilk beş dakikası bu skor ile geçildi. Çeyreğin ikinci yarısında rakibimiz daha iyi hücum etse de takımımız Monika Grigalauskyte, Victoria Macaulay ve Işıl Alben’in basketleriyle periyodun son 02:26’lık kısmına 21-9 önde girdi. Çeyreğin son dakikalarında farkı 14 sayıya kadar çıkarmayı başarsa da takımımız ikinci periyoda 25-12’lik üstünlükle girdi. 

İkinci çeyreğin ilk dakikalarında takımımız, rakibimizin yaptığı alan savunmasına hücum etmekte zorlansa da iyi savunmasıyla skoru kontrol etti. Işıl Alben’in çeyreğin ilk dakikasının içerisinde bulduğu üçlük ile rakibinin farkı tek haneye indirmesine engel olan takımımız, periyodun ilk üç buçuk dakikasını 28-18 önde kapattı. İlerleyen saniyelerde rakibimizin bulduğu baskete hemen İrem Naz Topuz’un sayılarıyla cevap veren takımımız, Moriah Jefferson’ın arka arkaya bulduğu 5 sayı ile devrenin son üç buçuk dakikasına 35-22 önde girdi. Rakibimiz çeyreğin son dakikalarında farkı 10 sayıya kadar indirmeyi başarsa da takımımız Farhiya Abdi’nin üç sayılık isabetiyle farkı korumayı başardı ve taraflar soyunma odasına Sarayın Sultanlarının 44-31’lik üstünlüğüyle girdi. 

İkinci yarıdaki ilk sayılarını Moraih Jefferson ile bulan takımımız, çeyreğin iki buçuk dakikası geride kalırken Farhiya Abdi ile bulduğu üç sayılık isabetle skoru 50-33’e getirdi. Sonraki üç dakika boyunca iki takım da skor bulamazken sessizliği bozan bulduğu turnike basketiyle rakibimiz oldu. Takımımız, bu baskete Farhiya Abdi ve Alperi Onar’ın sayılarıyla cevap verdi ve farkı 18’e kadar çıkardı. (55-37) Çeyreğin son anlarında Sinem Ataş’ın arka arkaya bulduğu 5 sayı ile beraber skoru 60-43’e getirdi ve son çeyreğe 17 sayılık fark ile önde girdi.

Yakaladığı momentumun etkisiyle karşılaşmanın final periyoduna çok hızlı giren Sarayın Sultanları, Victoria Macaulay, Farhiya Abdi ve Işıl Alben’in sayılarıla 7-0’lık bir seri yakaladı ve farkı 24 sayıya kadar çıkardı. (67-43) Mücadelenin son 7 dakikasına girilirken dördüncü çeyrekteki ilk sayılarını bulan rakibimiz, bu basketten sonra 0-5’lik bir seri yakaladı ve mücadelenin bitmesine 06:14 kala skoru 67-48’e getirdi. İlerleyen dakikalarda hücum etmekte zorlanan takımımız mücadelenin sonra 4 dakikasına 17 sayılık avantaj ile girdi. Karşılaşmanın son dakikalarında iki takımda skor üretmekte zorlanırken takımımız karşılaşmanın bitmesine 02:52 kala Victoria Macaulay ‘ın bulduğu basket ile skoru 70-51’e getirdi. Farkın 19’a çıkmasından sonra rakibimiz molasına başvurdu.  Mola dönüşü takımımız rakibine şansı vermedi ve Monika Grigalauskyte’ın basketiyle mücadelenin son bir dakikasına 72-51 önde girdi. Rakibimiz karşılaşmanın bitmesine 40 saniye kala bulduğu üç sayılık ile farkı 17’ye indirse de takımımız bu baskete Monika Grigalauskyte’ın üç sayılık isabetiyle cevap verdi. Bu basket ile yakaladığı avantajı koruyan takımımız sahadan 76-58’lik galibiyet ile ayrıldı ve EuroCup Women’da son 16 turuna kalmaya hak kazandı. 

İlk çeyrek sonucu: 25-12
İkinci çeyrek sonucu: 44-31 (19-19)
Üçüncü çeyrek sonucu: 60-43 (16-12)
Dördüncü çeyrek sonucu: 76-58 (16-15)

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, bir sonraki maçında Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde 13 Ocak Pazar günü Beşiktaş ile karşılaşacak. (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 02:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER