''Rakibimize mesajımızı ilk andan itibaren vermeliyiz''

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nın Başantrenörü Efe Güven, Kadınlar Avrupa Ligi D Grubu'nda 89-63 kazandığımız Basket Landes maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

''Rakibimize mesajımızı ilk andan itibaren vermeliyiz''

İlk çeyreğin ortasından maçı sonuna kadar kontrolü ellerinde bulundurduklarını ifade eden koç Efe Güven, “Rakibimiz maça hücum temposu ve isabet yüzdesi yüksek şekilde başladı; ancak savunmada çabuk sertleşip cevap vermeyi başardık. İlk çeyreğin ilk beş dakikasından itibaren maçın kontrolünü elimize aldık ve tüm maçı istediğimiz gibi oynadık.” diye konuştu.

Seri şekilde galibiyeti unutup bir sonraki maça yoğunlaşacaklarını söyleyen Güven, “Maç sonunda rotasyon uygulayabilmek de özellikle beş günde dört maç oynayacak bir takım için önemliydi. Ancak bugün bugünde kaldı. Bu maçı çok çabuk şekilde unutup yarına konsantre olmamız gerek. Yarın bambaşka bir maç olacak. Daha zorlu ve daha sert bir maç olacaktır. Daha kararlı şekilde sahaya çıkıp rakibimize mesajımızı ilk andan itibaren vermeliyiz. Oyuncularımı galibiyetten ötürü tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı. (Galatasaray.org)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER