Sarayın Sultanları, Çukurova deplasmanına çıktı

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, Kadınlar Basketbol Süper Ligi on yedinci hafta mücadelesinde Çukurova Basketbol’a konuk oldu.

Sarayın Sultanları, Çukurova deplasmanına çıktı

Sarı-kırmızılılar sahadan 87-58 mağlubiyet ile ayrıldı.

Takımımız karşılaşmaya Işıl Alben, Alperi Onar, Farhiya Abdi, Monika Girgalauskyte, Victoria Macaulay beşiyle başladı.
Karşılaşmadaki ilk sayılarını Victoria Macaulay ile bulan takımımız, Alperi Onar’ın basketiyle beraber mücadelenin ilk dakikasında 0-4 öne geçti. İlerleyen dakikalarda rakibimiz 11-0’lık bir seri yakaladı ve çeyreğin bitmesine 05:47 kala Işıl Alben’in sayılarıyla skoru 11-6’ya getirdi. Mücadelenin devamında rakibimizin bulduğu sayılarla çeyreğin bitmesine 04:46 gidilen hakem molasına ev sahibi ekibin 14-6’lık üstünlüğüyle girildi. Mola dönüşü etkili oyununa devam eden ev sahibi takım, ekibimizin Moriah Jefferson ile bulduğu baskete rağmen skoru 22-8’e getirdi ve çeyreğin son 3 dakikasına üstünlükle girdi. Etkili oyununu devam ettiren ev sahibi ekip ikinci çeyreğe 28-12 üstünlükle girdi. 

İkinci çeyrekte takımımız Işıl Alben ve Farhiya Abdi ile üç sayılık basketler bulsa da oyunu kontrol etmeye devam eden ev sahibi ekip çeyreğin ilk 5 dakikası geçilirken skoru 42-18’e getirdi. Moriah Jefferson ve Sinem Ataş’ın sayıları rakibimizin momentumunu kırmaya yeterli olmayınca taraflar soyunma odasına ev sahibi ekibin 56-23’lük üstünlüğüyle girdi. 

Üçüncü çeyreğin ilk dakikalarında takımımız Işıl Alben, Sinem Ataş ve Moriah Jefferson ile skor üretse de çeyreğin ilk dört dakikası ev sahibi ekibin 69-33’lük üstünlüğüyle girildi. Çeyreğin kalan kısmında Monika Grigalauskyte’nin etkili oyunu ve Eda Şahin ile İnci Güçlü’nün skora katkısıyla oyunu kontrol etse de son çeyreğe ev sahibi ekibin 74-43’lük üstünlüğüyle girildi. 

Son çeyrekte takımımızın Sinem Ataş, Eda Şahin, Moriah Jefferson ile bulduğu sayılara rağmen karşılaşmanın son 5 dakikasına ev sahibi ekip 83-50 önde girdi. Karşılaşmanın son kısmında ekibimiz Monika Grigalauskyte, İnci Güçlü ve İrem Naz’ın ile skor üretse de farkı kapatmak için yeterli olmadı ve ev sahibi ekip sahadan 87-58’lik galibiyet ile ayrıldı. 

İlk çeyrek sonucu: 28-12
İkinci çeyrek sonucu: 56-23 (28-11)
Üçüncü çeyrek sonucu: 74-43 (18-20)
Dördüncü çeyrek sonucu: 87-58 (13-15)

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, bir sonraki maçını 9 Şubat Cumartesi günü OGM Ormanspor ile oynayacak. (Galatasaray.org)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER