Sarayın Sultanları, deplasmanda Botaş’a konuk oldu!

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, Kadınlar Basketbol Süper Ligi on ikinci hafta mücadelesinde Botaş’a konuk oldu.

Sarayın Sultanları, deplasmanda Botaş’a konuk oldu!

Sarı Kırmızılılar sahadan 60-68’lik galibiyet ile ayrıldı.

Sarayın Sultanları karşılaşmaya Moriah Jefferson, Işıl Alben, Sinem Ataş, Farhiya Abdi, Victoria Macaulay beşiyle başladı. 

Galatasaray, karşılaşmadaki ilk sayılarını Işıl Alben’in iki sayılık basketiyle buldu. Karşılaşmanın ilk dakikalarında çok iyi savunma yapan Galatasaray, karşılaşmanın ilk beş dakikasında rakibine sadece 5 sayı şansı verdi. Victoria Macaulay ve Farhiya Abdi’nin basketleriyle etkili olan Galatasaray, ilk çeyreğin bitmesine 04:55 kala gidilen hakem molasına 5-9’luk üstünlükle girdi. Galatasaray çeyreğin bitmesine 02:38 kala skoru 11-13’e getirip farkı iki sayıya kadar indirmeyi başarsa da çeyreğin son dakikalarını daha iyi oynayan Galatasaray ikinci periyoda 11-18’lik üstünlükle girdi. 

İkinci çeyrekteki ilk sayıları bulan taraf Victoria Macaulay’ın turnikesi ile Galatasaray oldu. İkinci çeyreğin ilk dakikalarında iki takım da skor üretmekte zorlanırken Botaş devrenin bitmesine 06:26 kala skoru 17-22’ye getirdi. Bu andan itibaren 0-7’lik seri yakalayan Galatasaray, skoru 17-29’a getirdi ve Botaş molasına başvurdu. Mola dönüşü, devrenin son dakikası içerisinde Botaş farkı 8 sayıya kadar indirse de Galatasaray Victoria Macaulay’ın devrenin bitmesine 6 saniye kala bulduğu basketle farkı çift hanelerde tuttu ve soyunma odasına 28-38’lik üstünlükle girdi. 

İkinci devreye Galatasaray Farhiya Abdi’nin basketleriyle 0-5’lik bir seri yakalayarak başladı. İlerleyen dakikalarda rakibinin bulduğu basketlere Farhiya Abdi ve Moriah Jefferson ile cevap veren Galatasaray, rakibinin farkı kapatmasına izin vermedi. Çeyreğin dört dakikalık kısmı Galatasaray'ın 48-33’lük üstünlüğüyle geçildi ve Botaş molasına başvurmak zorunda kaldı. Mola dönüşü Botaş 5-0’lık bir seri yakalayınca bu sefer Başantrenör Efe Güven molasını kullandı. Mola dönüşü Moriah Jefferson ve Farhiya Abdi etkili oyunlarına devam etse de çeyreğin son dakikalarını Botaş daha iyi oynadı ve farkı tek hanelere indirmeyi başardı. Dördüncü çeyreğe Galatasaray'ın 48-55’lik üstünlüğüyle girildi. 

Son çeyreğin ilk sayıları ev sahibi ekipten geldi. Galatasaray, son çeyreğin ilk 5 dakikası boyunca Victoria Macaulay ve Moriah Jefferson’ın basketleriyle rakibinin farkı kapatmasına izin vermedi ve mücadelenin son beş dakikasına 53-59 üstünlüğümüzle girildi. Maçın son 3 dakikalık kısmına girilirken Moriah Jefferson ve Farhiya Abdi’nin arka arkaya bulduğu basketlerle Galatasaray skoru 55-64’e getirdi. Karşılaşmanın kalan dakikalarında üstünlüğünü koruyan Galatasaray sahadan 60-68’lik galibiyet ile ayrıldı. 

İlk çeyrek sonucu: 11-18
İkinci çeyrek sonucu: 28-38 (17-20)
Üçüncü çeyrek sonucu: 48-55 (20-17)
Dördüncü çeyrek sonucu: 60-68 (12-13)

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, bir sonraki maçını 3 Ocak Perşembe günü Lointek Gernika Bizkaia ile oynayacak

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER