Sarayın Sultanları derbide Fenerbahçe ile karşılaştı!

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, Kadınlar Türkiye Kupası çeyrek final mücadelesinde Fenerbahçe ile karşı karşıya geldi. Sarı Kırmızılılar sahadan 71-56’lık mağlubiyet ile ayrılarak Türkiye Kupası’na veda etti.

Sarayın Sultanları derbide Fenerbahçe ile karşılaştı!

Galatasaray karşılaşmaya Moriah Jefferson, Işıl Alben, Farhiya Abdi, Victoria Macaulay, İnci Güçlü ilk beşiyle başladı.

Karşılaşmanın ilk dakikalarında iki takım da skor üretmekte zorlanırken Sarı Kırmızılılar, ilk sayılarını Farhiya Abdi’nin iki sayılık basketiyle buldu. Çeyreğin ilerleyen dakikalarında skor üretmekte zorlanan Sarı Kırmızılılar rakibinin 12-2’lik serisini engel olamadı ve çeyreğin üç buçuk dakikasına Monika Grigalauskyte’nin basketiyle Fenerbahçe'nin 15-4’lük üstünlüğüyle girildi. Çeyreğin son anlarında Sarı Kırmzılılar Alperi Onar’ın arka arkaya basketleriyle skor üretti ve ikinci çeyreğe Fenerbahçe’nin 20-8’lik üstünlüğüyle girildi.

İkinci çeyrekteki ilk sayılarını Farhiya Abdi ile bulan Sarı Kırmızılılar, rakibinin üç sayılık basketine İrem Naz Topuz’un turnikesiyle cevap verdi ve devrenin bitmesine 07:44 kala gidilen Fenerbahçe molasına Sarı Lecivertlilerin 25-12’lik üstünlüğüyle girildi. Mola dönüşü takımımız, Fenerbahçe'nin bulduğu üç sayılık baskete İrem Naz Topuz’un turnikesiyle cevap verdi. İlerleyen anlarda Fenerbahçe'nin üçlük çizgisinin gerisinden bulduğu isabete faul çizgisinden bulduğu sayılarla cevap veren Sarı Kırmızılılar devrenin son beş dakikasına 31-16 geride girdi. Devrenin bitmesine 04:17 kala Fenerbahçe farkı 17 sayıya çıkarınca başantrenör Efe Güven mola aldı. Mola dönüşü Alperi Onar’ın üç sayılık basketi ve İrem Naz Topuz’un iki sayılık basketiyle beraber devrenin son iki dakikasına girilirken skoru 35-21’e getirdi. Devrenin son dakikaları iki takımın karşılıklı sayılarıyla geçilirken, Sarı Kırmızılılar adına Monika Grigalauskyte ve Alperi Onar sayı üretti. Taraflar soyunma odasına 41-26’lık Fenerbahçe üstünlüğüyle girdi.

İkinci yarının ilk dakikalarında Fenerbahçe farkı 22 sayıya kadar çıkarınca Efe Güven molasına başvurdu. Mola dönüşü Moriah Jefferson, Victoria Macaulay, Farhiya Abdi ve Alperi Onar’ın sayılarıyla 0-11’lik seri yakalayan Galatasaray çeyreğin son üç dakikasına girilirken farkı 11 sayıya kadar indirdi. (48-37) Fenerbahçe bulduğu iki sayılık basket ile farkı tekrar 13 sayıya çıkardı. Çeyreğin son dakikaları iki takımın karşılıklı sayılarıyla geçilirken Galatasaray'da Victoria Macaulay skor yükünü çekti. Son çeyreğe Fenerbahçe’nin 55-42’lik üstünlüğüyle girildi.

Son çeyrekteki ilk sayılarını Monika Grigalauskyte ile bulan Sarı Kırmızılılar, ilerleyen dakikalarda skor üretmekte zorlanınca mücadelenin bitmesine yedi dakika kala fark 19 sayıya kadar çıktı. Mücadelenin kalan dakikalarında Galatasaray Alperi Onar, Farhiya Abdi ve Monika Grigalauskyte ile skor üretse de çabaları geri dönüş için yeterli olmadı ve Sarı Kırmızılılar sahadan 71-56’lık mağlubiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 20-8

İkinci çeyrek sonucu: 41-26 (21-18)

Üçüncü çeyrek sonucu: 55-42 (14-16)

Dördüncü çeyrek sonucu: 71-56 (16-14)

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, bir sonraki maçını 9 Mart Cumartesi günü Kırçiçeği Bodrum ile oynayacak. (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 02:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER