Sarayın Sultanları, Mersin Büyükşehir Belediye’ye konuk oldu!

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, Kadınlar Basketbol Ligi 23. hafta mücadelesinde Mersin Büyükşehir Belediye’ye konuk oldu. Takımımız sahadan 82-70’lik mağlubiyet ile ayrıldı.

Sarayın Sultanları, Mersin Büyükşehir Belediye’ye konuk oldu!

Galatasaray karşılaşmaya Alperi Onar, Moriah Jefferson, Sinem Ataş, Farhiya Abdi, Monika Grigalauskyte beşiyle başladı.

Mücadeleye Alperi Onar’ın basketiyle başlayan Galatasaray, mücadelenin ilk iki dakikası geride kalarken Sinem Ataş’ın kaydettiği üç sayılık basket ile skoru 7-5’e getirdi. Galatasaray, Sinem Ataş ile skor üretse rakibini savunmada durdurmakta zorlanınca çeyreğin son beş dakikasına ev sahibi ekibin 12-7 üstünlüğüyle girildi. Sinem Ataş ve Moriah Jefferson’ın basketleriyle 0-6’lık bir seri yakalayan Galatasaray çeyreğin bitimine 3 dakika kala 12-13 öne geçti. Çeyreğin son dakikalarında hücumda zorlanan Galatasaray, Mersin Büyükşehir Belediye’nin 9-0’lık serisine engel olamadı ve ikinci çeyreğe 21-13’lük skor ile girildi.

İkinci çeyreğe 5-0’lık seri ile başlayan ev sahibi ekip skoru 26-13’e getirdi. İnci’nin bulduğu dört sayı ile rakibinin farkı açmasını engelleyen takımımız, ilerleyen dakikalarda Monika Grigalauskyte, İnci Güçlü ve Eda Şahin’in sayılarıyla farkı 4 sayıya kadar indirdi. (28-24)  Takımımız, Moriah Jefferson ve Farhiya Abdi’nin sayılarıyla çeyreğin bitimine 02:26 kala takımımız skorda dengeyi yakaladı. (30-30) Takımımız İnci Güçlünün 2+1’i ile 32-33 öne geçse de devrenin son kısmını daha iyi oynayan taraf ev sahibi ekip oldu ve taraflar soyunma odasına ev sahibi ekibin 41-33 üstünlüğüyle girdi.

Üçüncü çeyreğin ilk dakikalarında skor üretmekte zorlanan Galatasaray, ilk sayılarını Sinem Ataş ile buldu. (52-35) İlerleyen dakikalar iki takımın karşılıklı sayılarıyla geçilirken takımımızda Moriah Jefferson ve Monika Grigalauskyte skor üretti. Çeyreğin son kısmında Eda Şahin ve Sude Yılmaz’ın sayılarıyla farkın daha fazla açılmasına engel olan Galatasaray son çeyreğe 63-47 geride girdi.

Son çeyrekte takımımız Monika Grigalauskyte ile Moriah Jefferson’ın etkili oyunu ve Farhiya Abdi, Sude Yılmaz ve Eda Şahin’in skora katkısıyla daha iyi hücum etse de çabaları geri dönüş için yeterli olmadı ve Galatasaray sahadan 82-70’lik mağlubiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 21-13

İkinci çeyrek sonucu: 41-33 (20-20)

Üçüncü çeyrek sonucu: 63-47 (22-14)

Dördüncü çeyrek sonucu: 82-70 (19-23)

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı bir sonraki maçını 6 Nisan Cumartesi günü Ahmet Cömert Spor Salonu’nda Botaş ile oynayacak. (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2019, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER