Sarayın Sultanları'ndan Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nın Genel Menajeri Müge Erdem ve oyuncular Işıl Alben ile Victoria Macaulay antrenman sonrasında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Sarayın Sultanları'ndan Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Müge Erdem şu ifadeleri kullandı:

“Kadınlarımız her zaman çok güçlü, bunu her zaman her platformda görebiliyoruz. Biz kadınlar aklımıza koyduğumuz her şeyi her zaman yapabiliyoruz. En derin denizde yüzebiliyoruz, en yüksek zirveye çıkabiliyoruz. Kadın olmak bir ayrıcalık. Çok şefkatli, sevgi dolu, merhametli ve muhteşem yürekleri olan koca insanlarız aslında. Zor durumda birçok kadın var. Onları görünce insanın yüreği sızlıyor. Kadın cinayetleri var. Bunlar bizim fazlasıyla sinirimizi bozuyor. Elimizden geldiği kadar sosyal medyada, platformlarda sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Artık bunlara son verilmeli. Ben buradan tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. En güzel dileklerim onlarla, her şeyin en iyisine layıklar. İnşallah o değeri de bütün Dünya’daki kadınlar görür.”

Işıl Alben şunları söyledi:

“Tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Kadınlarımızı sadece bir kere değil her zaman el üstünde tutmalıyız. Kadınlar üretkendir, doğurgandır. Onların değerini bilmeliyiz.

Ben kariyerim boyunca çok büyük sıkıntılar yaşamadım. Ailem beni çok destekliyordu çünkü. Ancak ülkemizde kız çocuklarının spor yapmasında çok büyük engeller var. Bunların başında da aile baskısı geliyor. Anne ve babalara çocuklarını, özellikle kız çocuklarını spora yönlendirmelerini öneriyorum ki ileride özgüvenli çocuklar olsunlar. En başta kadına şiddete değinmek isterim. Bunun bir son bulması gerekiyor. Genel olarak şiddete hayır ama kadına şiddete de hayır. Gerçekten çok korunmasız ve muhtaç kadınlarımız var. Ben her zaman onların yanında olup onlara güç vermemiz gerektiğini düşünüyorum.”

Victoria Macaulay şu ifadeleri kullandı:

“Dünya’daki bütün kadınlar muhteşemdir. Bütün kadınlarla gurur duyuyorum çünkü hepsi çok çalışıyor ve kendilerini yaptıkları işe adıyorlar.” (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 00:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER