Sarayın Sultanları yarı finalde!

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, KBSL Playoff Çeyrek Final eşleşmesi ikinci maçında Hatay BB’yi ağırladı.

Sarayın Sultanları yarı finalde!

Galatasaray sahadan 70-59’luk galibiyet ile ayrıldı. Bu sonuç ile birlikte, normal sezonu altıncı sırada bitirerek KBSL Playoff Çeyrek Finali’nde Hatay BB ile eşleşen takımımız rakibini 2-0 eleyerek adını Yarı Finale yazdırdı.

Galatasaray mücadeleye Moriah Jefferson, Işıl Alben, Sinem Ataş, Monika Grigalauskyte, Victoria Macaulay beşiyle başladı.

Karşılaşmanın ilk dakikalarında iki takım da skor üretmekte zorlanırken; mücadelenin ilk 5 dakikası konuk ekibin 0-4’lük üstünlüğüyle geçildi. Karşılaşmadaki ilk sayılarını Işıl Alben’in basketiyle bulan Galatasaray, ilerleyen anlarda rakibinin yakaladığı 0-7’lik seriye engel olamadı. Çeyreğin son anlarında Alperi Onar ve Monika Grigalauskyte’nin faul çizgisinden kaydettiği sayılarla ilk periyodu 6-13 geride kapattı.

İkinci çeyreğin ilk anlarında da hücumda zorlanan Galatasaray, Farhiya Abdi’nin periyodun ilk iki buçuk dakikası geride kalırken bulduğu üç sayılık isabet ile skoru 9-15’e getirdi. İlerleyen anlarda ekibimiz Victoria Macaulay ile skor üretse de rakibinin devrenin bitimine beş buçuk dakika kala farkı çift hanelere çıkarmasına engel olamadı. (11-22) Monika’nın basketi ve Moriah Jefferson’ın üç sayılık isabetiyle farkı tekrar tek haneye indiren Galatasaray, Işıl Alben’in üçlüğü ve Victoria Macaulay’ın faul atışlarıyla devrenin son iki dakikasına girilirken farkı altı sayıya kadar indirdi. (21-27) Devrenin son bölümünde rakibinin üçlüğüne engel olamayan takımımız, bu baskete Victoria Macaulay ve Monika Grigalauskyte’nin turnikesiyle cevap verdi. İlk yarı Hatay BB’nin 25-30’luk üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci yarıya konuk ekip bulduğu üç sayılık isabet ile farkı sekiz sayıya çıkararak başladı. Bu üçlüğe Monika Grigalauskyte ve Victoria Macaulay’ın üç sayılık basketleriyle cevap veren Galatasaray, Moriah Jefferson’ın 2+1’iyle farkı bir sayıya kadar indirdi ve Hatay BB çeyreğin bitimine 05:28 kala mola aldı. Mola dönüşü dış atışları yüzdeli kullanmaya devam eden takımımız, konuk ekibin üç sayılık basketine Farhiya Abdi’nin üçlüğü ile cevap verdi. Farhiya Abdi’nin turnikesi ile maçta ilk kez öne geçen takımımız, Moriah Jeffersın’ın basketi ve Alperi Onar’ın turnikesiyle skoru 43-38’e getirdi. Işıl Alben’in faul çizgisinden bulduğu isabetle çeyreğin son iki dakikasına girilirken skoru 44-38’e getiren Galatasaray, çeyreğin son bölümünde konuk ekibin bulduğu üç sayılık baskete Alperi Onar’ın turnikesiyle cevap verdi. Alperi Onar’ın çeyreğin bitimine 27 saniye kala faul çizgisinden bulduğu isabet ile Sarayın Sultanları son çeyreğe 47-41 önde girdi.

Karşılaşmanın son çeyreğine GalatasarayVictoria Macaulay’ın turnike basketiyle başladı. Rakibinin faul çizgisinden bulduğu isabetlere Işıl Alben’in üç sayılık basketiyle cevap veren takımımız mücadelenin son dokuz dakikasına girilirken farkı 9 sayıya kadar çıkardı. (52-43) Sarayın Sultanları, Alperi Onar’ın hızlı hücumda bulduğu turnike basketiyle beraber skoru 54-43’e getirdi ve karşılaşmanın bitimine 07:25 kala Hatay BB molası geldi. Mola dönüşü Moriah Jefferson ile skor üreten Galatasaray, mücadelenin bitimine beş dakika kala başantrenörümüz Efe Güven’in aldığı molaya 56-47 önde girdi. Karşılaşmanın bitimine dört dakika kala Hatay BB bulduğu üç sayılık isabet ile farkı 6 sayıya indirdi. Maç genelinde dış atışları yüksek yüzdeyle kullanan takımımız, karşılaşmanın son üç buçuk dakikasına girilirken Farhiya Abdi’nin kritik üç sayılık basketiyle skoru 59-50’ye getirdi. Monika Grigalauskyte’nin turnikesiyle farkı tekrar çift hanelere taşıyan Galatasaray, Işıl Alben’in faul isabetiyle son iki dakikaya 62-52 önde girdi. Karşılaşmanın son anlarında Farhiya Abdi’nin basketleriyle rakibinin geri dönüş şansı vermeyen Galatasaray, sahadan 70-59’luk galibiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 6-13

İkinci çeyrek sonucu: 25-30 (19-17)

Üçüncü çeyrek sonucu: 47-41 (22-11)

Dördüncü çeyrek sonucu: 70-59 (23-18)

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, KBSL Playoff Yarı Finalinde Fenerbahçe – Beşiktaş Çeyrek Final serisinin galibiyle karşılaşacak. (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER