Sarayın Sultanları'ndan Adana'da 14 sayı fark!

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, Gündoğdu Adana Basketbol’a konuk oldu. Sarı Kırmızılılar mücadeleden 80-94 galip ayrıldı ve ligdeki on birinci galibiyetini aldı.

Sarayın Sultanları'ndan Adana'da 14 sayı fark!

Galatasaray karşılaşmaya Moriah Jefferson, Işıl Alben, Sinem Ataş, Farhiya Abdi, Victoria Macaulay beşiyle başladı.

Karşılaşmaya iyi başlayan Galatasaray Victoria Macaulay, Farhiya Abdi ve Moriah Jefferson’ın sayılarıyla mücadelenin ilk 4 dakikasını 5-10 önde geçti. İlerleyen dakikalarda ev sahibi ekip dış atışları yüksek yüzdeyle kullanırken Galatasaray, Farhiya Abdi ve Işıl Alben ile skor üretti. Çeyreğin son üç buçuk dakikasına 15-15’lik eşitlikle girildi. Çeyreğin son kısmında savunmada rakibini yavaşlatmayı başaran takımımız Monika Grigalauskyte, Sude Yılmaz ve Alperi Onar’ın ürettiği sayılarla öne geçti ve ikinci çeyreğe 21-27 üstünlükle girdi.

Galatasaray ikinci çeyreğin ilk üç buçuk dakikada Alperi Onar ve Sude Yılmaz ile skor üretse de rakibimiz verimli hücum ederek farkı bir sayıya kadar indirdi. (32-33) ilerleyen dakikalarda iki takım da skor üretmekte zorlandı. Galatasaray Victoria Macaulay ve Monika Grigalauskyte’nin sayılarıyla devrenin son iki dakikasına 36-38 öne girdi. Devrenin son bölümünde Işıl Alben ve Sinem Ataş’ın basketleriyle farkı açarak soyunma odasına 37-46 önde girdi.

İkinci yarının ilk dakikaları karşılıklı basketlerle geçilirken Galatasaray Farhiya Abdi ve Monika Grigalauskyte’nin basketleriyle skor üretti. Çeyreğin son altı dakikasına girilirken ev sahibi ekip farkı 4 sayıya kadar indirdi. (49-53) İlerleyen dakikalarda Alperi Onar’ın üst üste bulduğu basketlerle farkı tekrar yedi sayıya kadar çıkaran takımımız, Monika Grigalauskyte ve Sinem Ataş’ın basketleriyle çeyreğin son üç dakikasına 55-63 önde girdi. Çeyreğin son kısmında takım olarak çok iyi hücum eden takımımız, periyodun bitimine üç saniye kala Işıl Alben’in üç sayılık basketiyle son çeyreğe 62-73 önde girdi.

Son çeyreğe hızlı giren Galatasaray Farhiya Abdi, Işıl Alben ve Victoria Macaulay’ın sayılarıyla farkı 18 sayıya kadar çıkardı. (64-82) İlerleyen dakikalarda ev sahibi takım 5-0’lık bir seri yakalayınca mücadelenin son altı dakikasına girilirken başantrenörümüz Efe Güven mola aldı. (69-82) Mola dönüşü Monika Grigalauskyte, Victoria Macaulay ve Sinem Ataş’ın basketleriyle farkı koruyan Galatasaray mücadelenin son üç buçuk dakikasına 75-89 önde girdi. Mücadelenin son dakikalarında rakibinin farkı kapatmasına izin vermeyen Galatasaray sahadan 80-94‘lük galibiyetle ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 21-27
İkinci çeyrek sonucu: 37-46 (16-19)
Üçüncü çeyrek sonucu: 62-73 (25-27)
Dördüncü çeyrek sonucu: 80-94 (18-21)

Galatasaray bir sonraki maçında 21 Şubat Perşembe günü EuroCup Women Son 8 Turu rövanş mücadelesinde BLMA ile karşılaşacak.  (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2019, 02:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER