"Seyircimizin yoğun desteğiyle beraber galibiyet için elimizden geleni yapacağız"

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, 23 Aralık Pazar günü Fenerbahçe Beko ile oynayacağı 12. hafta mücadelesinin hazırlıklarını tamamladı.

"Seyircimizin yoğun desteğiyle beraber galibiyet için elimizden geleni yapacağız"

Antrenman sonrası Galatasaray Basketbol Şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, karşılaşma hakkında açıklamalarda bulundu.

Ömer Yalçınkaya şu ifadeleri kullandı:

“Bizim için çok önemli bir mücadele. Çok önem verdiğimiz bir maç. Seyircimizin de desteğiyle burada galip gelmeye çalışacağız. Rakibimize tabii ki saygı duyuyoruz, onların güçlü kadrosuna ve EuroLeague’de aldıkları galibiyetlere saygı duyuyoruz ancak burada 40 dakikalık bir maç oynanacak. Seyircimizin yoğun desteğiyle beraber bu maçtan galibiyet alabilmek için elimizden geleni yapacağız.

Karşılaşmadan 30 dakika önce sahaya ‘Çocuklar Üşümesin’ pankartıyla çıkacağız. Bu sırada sahada bulunan kolilere taraftarımızın destek olmak için satın aldıkları ürünleri koyacağız. Bu ürünleri gerekli yerlere ve ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Taraftarlarımızın bu ürünleri satın alabilmesi için hala vakit var. Onların sonsuz desteğini bekliyoruz. Bu bir sosyal sorumluluk projesi, Galatasaray her zaman ilklerin takımı olmuştur. Bu konuda da daha önce yaptığı sosyal sorumluluk projeleriyle ilkleri yapmıştır.

Bizim bilet satıştan aldığımız rapora göre şu ana kadar satılan bilet sayısı 6000-6500 civarında. Tecrübelerimize dayanarak bu sayının maç günü içerisinde 8000-8500 kişiyi bulacağını söyleyebiliriz. Taraftarımızın oluşturacağı güçlü atmosfer bizim oyuncularımıza da 6. adam olarak eklenecektir. Bunu daha önceki yıllarımızda Abdi İpekçi Salonu’nda da yaşamıştık. Umuyorum ki yarınki Fenerbahçe Beko maçında da tribünde aslanlar gibi mücadele edecek bir taraftar grubumuz ve sahada da aynı şekilde oynayacak 5 tane oyuncumuz olur. Bu maçı kazanmak en büyük arzumuz.”

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 04:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER