''Türkiye'deki iki idolümden birisi Fatih Terim'di!''

Geçen sezon EuroLeague'de final oynayan ve Türkiye şampiyonluğu tacını takan Anadolu Efes'in deneyimli başantrenörü Ergin Ataman, açıklamalarda bulundu.

''Türkiye'deki iki idolümden birisi Fatih Terim'di!''

"NBA'den Avrupa'ya çok önemli oyuncular transfer oldu. EuroLeague'in yeni seviyesini nasıl görüyorsunuz?"

- EuroLeague her sene seviyeyi yükseltiyor. Dünyada tanınan bir lig haline gelmesi, NBA'de çok üst düzey oyuncular dışındaki oyuncuların da gözünü buraya çevirmesine neden oldu. Bazı kulüpler, astronomik rakamlarla transfer yapabiliyorlar. Bunun zaman içerisinde gelir - gider dengesinin sağlanması gerektiğini düşünüyorum. EuroLeague'in teknik kapasitesi, izlenirliği çok yükseldi. Getirilerinin kulüpleri tatmin edecek boyutlarda olmadığını görüyorum. Bunu, EuroLeague organizasyonu açısından bir tehlike olarak görüyorum. İnşallah, bu yükselen seviye daha fazla sponsorun, gelir getirici hamlelerin, bütçelerin daha denk olabilmesini sağlar. EuroLeague pazarlamanın daha iyi çalışacağı bir dönem olmasını bekliyorum. EuroLeague'de yer alan antrenör, oyuncu, kulüpler gibi her unsur için çok önemli.

"12 TAKIM FINAL FOUR'A ADAY"

"Bu sezon sizin dışınızda Final Four'a aday gördüğünüz takımlar hangileri?"

- 12 takım kadro olarak bakıldığında, buna Maccabi, Olympiakos dahil, geçen sezon ilk sekize kalamayan birçok takım aday. Milano mesela, Ettore Messina ve yapılan transferler ile bu sezonun en büyük Final Four adaylarından biri haline geldi. Çok zor. Üst seviye olarak bakıldığında yine aynı takımlar. Real Madrid, Barcelona, Fenerbahçe, CSKA Moskova. Geçen sezon Final Four oynayan takımların yine favori olduğunu ama bunun dışında çok ekstra takımlar olduğunu söyleyeblirim.


"İDOLLERİM ÖRS, TERİM VE MESSINA"

"Antrenörlüğe başlarken veya şu an, idolonüz kimler?"

- Mesleğe yeni başlarken antrenörlük olarak Türkiye'de kendime idol aldığım iki isim vardı. Bunlarından bir tanesi, uzun yıllar birlikte çalıştığım Aydın Örs. Diğeri de, bir antrenör profili olarak Fatih Terim. Avrupa'da da Ettore Messina.

"İzlemekten en keyif aldığınız oyuncu?"

- LeBron James.

"Hayaliniz, hedefiniz?"

- Hedefim hep bu seviyelerde kalabilmek.

"En sevdiğiniz kitap?"

- Liderlik ve takım psikolojisi üzerine kitaplar okuyorum daha çok.

"KENAN DOĞULU VE TARKAN SEVİYORUM"

"En sevdiğiniz şarkılar?"

- Daha çok Kenan Doğulu ve Tarkan'ın şarkılarını seviyorum.

"En sevdiğiniz yemek, köfte dışında?"

- İskender seviyorum.

"Yabancı şehirlere de çok fazla seyahat ediyorsunuz. Sevdiğiniz bir yabancı yemek var mı, mutlaka yemek gerektiğini düşündüğünüz?"

- Istakozlu spagetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER