"Umarım bu oyunu 30-40 dakikalara çıkarabiliriz"

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı'nın, Bahçeşehir Koleji karşısında aldığı 88-73’lük galibiyetten sonra başantrenör Ertuğrul Erdoğan ve Tai Webster açıklamalarda bulundu.

"Umarım bu oyunu 30-40 dakikalara çıkarabiliriz"

Ertuğrul Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Her şeyden önce oyuncularımı tebrik ediyorum. Bugün çok önemli bir oyuncumuzun eksikliğine rağmen, onun yerini çok iyi dolduran Marko Arapovic ve Ege Arar’ı ayrı tebrik etmem lazım. İşin istatistiğe yansımayan bölümünde, savunmada çok büyük katkıları var. Yaptığımız adam değişmeli savunmada belki de kısa oyunculardan daha çok efor sarf ettiler. Bir başka konu Galatasaray Doğa Sigorta’nın gerçekten iyi bir takım olma yolunda ilerlediğini görüyoruz. Böyle önemli bir eksiğe rağmen bugün gösterdiğimiz reaksiyon önemli. Jaka Klobucar’a ayrı bir parantez açmak istiyorum, bildiğiniz gibi çok eleştirilen bir oyuncu. Bugün gerçekten ikinci devre ortaya koyduğu savunma ve hücumda yaptığı katkı çok önemliydi. Elbette basit hatalar da var ama bugün tecrübeli bir oyuncu gibi takım içerisinde kimyayı çok iyi tuttu ve oyunu yönetti. Bir diğer önemli nokta bugün çok fazla rotasyon yaptık ve her oyuncumuzun bu rotasyona iyi tepki verip katkı verdiğini gördük. Bu beni sevindiren bir şey. Henüz tam istediğimiz seviyede değil, rotasyonun zamanla daha da iyi seviyede olması lazım. Şu anda önümüzde önemli bir Türkiye Kupası süreci var. Bizim önümüzdeki hafta Trabzonspor haftamız, o yüzden boş geçeceğiz. Bu haftayı iyi geçirip Türkiye Kupası’na hazırlanacağız. Ümit ediyorum ki orada işi sonuna kadar götüreceğiz. Hedefimiz bu, bunun için çalışacağız. Genel olarak şunu söylemem gerekirse bugün ikinci devrede oynadığımız basketboldan çok memnunum. Umarım bu oyunu 30-40 dakikalara çıkarabiliriz.”

Tai Webster ise şunları söyledi:

“Bugün çok zorlu bir takıma karşı çok önemli bir galibiyet aldık. Ligin zorlu playoff mücadelesinde özellikle orta sıralarda ciddi bir rekabet var. Bahçeşehir Koleji bizim rakiplerimizden bir tanesiydi. Onlara karşı bugün, ilk maçta aldığımızdan daha farklı bir galibiyet almamız gerekiyordu. Bugün bunu başardık. Dolayısıyla bizim için önemli bir galibiyet oldu.” (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2019, 04:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER