Yenimez Armada, yarı finalde! Rakip...

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Playoff çeyrek final üçüncü mücadelesinde Gaziantep Basketbol’u ağırladı.

Yenimez Armada, yarı finalde! Rakip...

Galatasaray, Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmadan 89-77’lik galibiyet ile ayrılarak seriyi 2-1 kazandı ve yarı finalde Anadolu Efes ile eşleşti.

Karşılaşmayı Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray Başkan Yardımcısı Kaan Kançal, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Recevik, Ömer Cansever, Dilek Kutlu, Banu Vahapoğlu Akgün ve Erol Özmandıracı karşılaşmayı tribünden takip ettiler.

Galatasaray karşılaşmaya Tai Webster, Aaron Harrison, Göksenin Köksal, Nigel Hayes, Zach Auguste beşiyle başladı.

Mücadeleye Göksenin Köksal’ın turnikesiyle başlayan Galatasaray, karşılaşmanın bir buçuk dakikası geride kalırken Zach Auguste’un smacıyla 4-0 öne geçti. İlerleyen dakikalarda rakibinin arka arkaya bulduğu 5 sayıdan sonra Zahc Auguste’un basketiyle tekrar öne geçen Galatasaray, Tai Webster’ın faul çizgisinden ve üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetlerle çeyreğin bitimine 04:49 kala gidilen hakem molasına 11-7 önde girdi. Mola dönüşü Galatasaray Nigel Hayes ve Zach Auguste’un sayılarıyla farkı açmaya devam edince konuk ekibin çeyreğin bitimine 03:17 kala aldığı molaya Yenilmez Armada 18-7 önde girdi. Çeyreğin son anlarında Göksenin Köksal’ın üç sayılık basketi ve Nigel Hayes’in smacıyla sayı üreten Galatasaray ikinci çeyreğe 23-16’lık üstünlükle girdi.

İkinci çeyreğe Can Korkmaz’ın faul çizgisinden kaydettiği sayılarla başlayan Galatasaray, Marko Arapovic’in turnikesiyle skor üretmeye devam etti. Can Korkmaz’ın üç sayılık basketiyle farkı tekrar çift hanelere çıkaran Galatasaray, Can Korkmaz’ın skorer oyununa Ege Arar’ın da katılmasıyla farkı 15 sayıya kadar çıkardı ve konuk ekibin devrenin bitimine 07:30 kala aldığı molaya Galatasaray'ın 35-20’lik üstünlüğüyle girildi. Mola dönüşü Tai Webster ve Aaron Harrison’ın sayılarıyla farkın kapanmasına izin vermeyen Galatasaray, Nigel Hayes’in de skora katkı yapmasıyla beraber skoru 44-27’ye getirdi. Devrenin son anlarına girilirken takımımız, Ege Arar ve Caner Erdeniz’in sayılarıyla farkı 20 sayının üstüne çıkarsa da rakibinin 0-7’lik serisine engel olamadı ve taraflar soyunma odasına 48-34’lük skor ile girdi.

Galatasaray mücadelenin ikinci yarısına Aaron Harrison üçlük isabeti ve Tai Webster’ın turnike basketiyle başladı. Zach Auguste’un smacıyla skoru 55-36’ya getiren Galatasaray, ilerleyen anlarda konuk ekibin arka arkaya bulduğu sayılara Göksenin Köksal’ın basketiyle cevap verdi ve çeyreğin son beş dakikasına takımımızın 57-41’lik üstünlüğüyle girildi. Nigel Hayes’in faul çizgisinden kaydettiği isabetlerle farkı korumaya çalışan takımımız ilerleyen dakikalarda skor üretmekte zorlanınca konuk ekip farkı 11 sayıya kadar indirdi. Caner Erdeniz’in turnike basketine rakibimiz üç sayılık basket ile cevap verdi ve skoru 61-51’e getirdi. Fark 10 sayıya indikten sonra iyi reaksiyon veren Galatasaray, çeyreğin son dakikasına girilirken Can Korkmaz ve Göksenin Köksal’ın sayılarıyla skoru 65-51’e getirdi. Çeyreğin son saniyelerinde Göksenin Köksal’ın ve rakibimizin karşılıklı üç sayılık isabetleriyle son çeyreğe 68-56’lık skor ile girildi.

Mücadelenin son çeyreğine Aaron Harrison, Nigel Hayes ve Göksenin Köksal'ın sayılarıyla başlayan Galatasaray, 8-0'lık bir seri yakaladı ve mücadelenin bitimine 08:32 kala gidilen Gaziantep Basketbol molasına 76-56'lık Galatasaray üstünlüğü ile girildi. Mola dönüşü Aaron Harrison smacı ve Tai Webster'ın üç sayılık basketiyle farkı korumaya çalışan Galatasaray rakibinin kısa sürede yakaladığı 0-5'lik seriye engel olamadı ve mücadelenin son beş dakikasına 81-66'lık Galatasaray üstünlüğü ile girildi. Zach Auguste'un sayılarıyla rakibinin farkı daha fazla kapatmasına engel olan Galatasaray, karşılaşmanın son üç dakikasına 15 sayılık avantaj ile girdi. Rakibimiz, Marko Arapovic’in faul çizgisinden kaydettiği sayıdan sonra bulduğu faul isabetleriyle farkı mücadelenin bitimine iki dakika kala 12 sayıya kadar indirdi. (85-73) Galatasaray karşılaşmanın son anlarında rakibinin geri dönüş çabalarına izin vermedi ve sahadan 89-77’lik galibiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 23-16
İkinci çeyrek sonucu: 48-34 (25-18)
Üçüncü çeyrek sonucu: 68-56 (20-22)
Dördüncü çeyrek sonucu: 89-77 (21-21)

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı, BSL Playoff Yarı Finalinde Anadolu Efes ile karşılaşacak. (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 03:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER