"Burak Elmas'ın konuşmasını tansiyonum çıkmış olarak, üzüntüyle izledim!"

Galatasaray Kulübü olağanüstü divan kurulu toplantısında Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan'ın konuşması büyük alkış aldı.

"Burak Elmas'ın konuşmasını tansiyonum çıkmış olarak, üzüntüyle izledim!"

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda açıklamada bulunan Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan, bugün yapılması gereken olağanüstü seçimli genel kurulun mahkeme tarafından iptal edilmesiyle ilgili dün Nef Stadı'nda bir toplantı gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Toplantıya başkan Burak Elmas, yönetici Polat Kalafatoğlu, başkan adayları Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu, son mali genel kurul divan başkanı Metin Sinan Aslan ve bazı hukukçuların katıldığını dile getiren Derkan, "Toplantıda 21-28 Mayıs'ta yapılmak üzere bir seçim tarihi üzerinde mutabakat sağlandı." dedi.

Başkan Burak Elmas'ın dün akşam saatlerinde düzenlediği basın toplantısını üzüntüyle izlediğini aktaran Derkan, "Toplantıyı tansiyonum çıkmış olarak, üzüntü ve şaşkınlıkla izledim. O toplantıdan sonra 'Herhalde benim istifa etmem lazım.' dedim. Vicdanım çok rahat. Divan başkanlığı olarak bu süreci başından beri Sayın Başkanlar, onların kıdemli hukukçuları, son genel kurulu yöneten Sayın Metin Sinan Aslan ve onun başkan vekilleri, Galatasaray'ın profesyonel hukuk departmanı ile bir koordinasyon içinde ve neredeyse 24 saat koordinasyon içinde yürütmeye çalıştık. Çıkan sonuç boş sandıklar. Bu ekibe teşekkür etmek istiyorum. İnsanüstü bir gayret sarf ettiler." ifadelerini kullandı.

Bu süreçte Galatasaray'ın insan kaynağını ve gücünü gördüğünü aktaran Aykutalp Derkan, "Galatasaray ağır taştır. Kimse Galatasaraylıların total zekası ile alay etmesin, bunu hafife almasın. Bunu hafife alanlar tarihin çöplüğüne gömüleceklerdir." diye konuştu.

Derkan'ın bu konuşması, divan ve kulüp üyeleri tarafından uzun süre alkışlandı. (Hürriyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER