Burak Elmas'tan seçim tarihi açıklaması!

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, seçim iptali kararı ve sarı-kırmızılı takımın gündemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Burak Elmas'tan seçim tarihi açıklaması!

Galatasaray Başkanı Burak Elmas basın toplantısı düzenledi.

Seçim iptalinden sarı kırmızılı kulübün gündemine önemli açıklamalarfs bulunan Burak Elmas'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"GÖSTERDİĞİMİZ NEZAKET YANLIŞ ANLAŞILDI"

"İbra konusunda, bugüne kadar hiç konuşmadım. Bugün kamuoyunu açık bir şekilde bilgilendirmek istiyorum. Gösterdiğimiz nezaket yanlış anlaşıldı. Bütçe onaylanmadığı için Galatasaray'ın önünü kapatmak istemedik ve 30 Nisan'a seçim kararı aldık."

"BENİM BİR ALAKAM YOK"

"Tedbir kalktı ama üyemiz, istinaf başvurusu yaptı. Bizim bilgimiz yokken, 16:00 civarı böyle bir kararla ilgili şeyler ortada dolaşmaya başladı. Kim servis ettiyse, bir gün önceden bu kararı biliyorlardı. Sonra bize linç başladı. Bu kararla benim alakam yok."

"Mahkemenin aldığı tedbir kararı sonrasında bizim bir talebimiz olmamasına rağmen bizim seçime girebilme şansımız doğdu. Ancak bizim böyle bir talebimiz olmadığı için adaylarla görüştük ve tedbir kararını kaldırttık."

"İTİBAR SUİKASTİ YAPILDI"

"Bu kararın sonrasında ciddi bir itibar suikastı yapıldı. Alınan tedbir kararını benim aldırdığıma dair iddialar yayıldı. Ben davanın sonucunu bu sabah öğrendim."

"İTİRAZIMIZ REDDEDİLDİ"

"İki aday da 21-28 Mayıs tarihlerinde seçimin gerçekleşmesini istedi. Tedbirin kaldırıp seçimin 30 Nisan'da gerçekleşmesi durumunda dahi bizim adaylık niyetimizin olmadığını mahkemeye iletip itirazda bulunduk ancak itirazımız reddedildi."

"İstifa etseydik, Galatasaray başsız kalırdı. TFF Başkanlık seçimi, yayın ihalesi gibi konular varken bunu göze alamazdık."

"25 milyon euro ek gelir yaratmış, sunduğu bütçeye uymuş bir yönetimi mali açıdan da ibra etmemeye çalıştılar."

"SOSYAL MEDYAYLA YÖNETİRSEK SIKINTI BÜYÜK OLUR"

"Galatasaray'ı sosyal medya baskısıyla yönetmeye çalışırsak Galatasaray'ın yazın yapacağı Bankalar Birliği ödemesinde yaşayacağı sıkıntılar büyük olur."

"İbra olmamamız için seçim öncesi klasörlerle disiplin evrakları gelmeye başladı. Galatasaray'da hiçbir şey göründüğü gibi değil. Galatasaray'ın borcunu ödeyemeyerek kayyuma devredilmesini isteyen bir güruh var."

"SEÇİM TARİHİNİ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA KONUŞACAĞIZ"

"Eski başkanlarımızla da görüştüm, adaylarımızla da konuştum. Seçim tarihini Galatasaray'ın önünü kitlemeyecek şekilde belirlemek için önümüzdeki hafta tekrar konuşma kararı aldık."

"Bugün önümüzde önemli ödemeler var. Zaten 1 aydır önü kapanmış olan Galatasaray, bugün alınan kararla iyice kilitlenmiş oldu. Galatasaray gibi bir kulübün 2 ay bütçesiz kalması kabul edilemez."

"Camiayı birleştirmek adına çoğu zaman isim vermeden konuştum ancak gelinen süreçte gördüm ki Galatasaray'ın birleşmeye niyeti yok."

ADAYLIK CEVABI

"Şu an Galatasaray'ın önceliği benim adaylığım değil. El birliği ile kulübü buradan çıkarmamız gerekiyor."

"Galatasaray Başkanı olarak Fırat Develioğlu'ndan açtığı davayı geri çekmesini rica ettim ancak kendisi geri çekmek istemedi."

"Bankalar Birliği ödemeleri yapılamadığı takdirde ileriki dönemde bankaların istediği isimler başkanlık koltuğunda oturabilir."

"SEÇİMİ İSTESEYDİK GİRERDİK"

"Eğer biz seçime girmek isteseydik girerdik. Önümüze iki fırsat çıktı. Biz bunu kabul etmeyip Galatasaray'ın seçime gitme idaresini göstermek istedik."

Haber Kaynağı: aslanarenasi.com

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2022, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER