Dursun Özbek'e onay çıktı!

Galatasaray Kulübü'nde 2022 yılı bütçesinin görüşüleceği olağanüstü genel kurul toplantısı, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Oditoryum Toplantı Salonu'nda başladı.

Dursun Özbek'e onay çıktı!

Galatasaray Kulübünde 2022 yılına ait bütçenin görüşüldüğü olağanüstü genel kurul toplantısı yapıldı. Galatasaray'da 2022 yılı bütçe tasarısı oy çokluğu ile kabul edildi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek bütçenin kabul edilmesinin ardından "Sevgili Galatasaraylılar, bize güvendiniz ve inandınız. Teşekkür ederiz." dedi. 

Sarı-kırmızılı kulüp ve bağlı ortaklarının 31 Mayıs 2022 itibarıyla finansal borcunun 2,7 milyon lira olduğu açıklandı.

Galatasaray Spor Kulübü Derneğinin 2022 yılı bütçe tasarısı, 261 milyon 764 bin 479 lira gelir, 837 milyon 464 bin 214 lira gider olarak duyuruldu.

DURSUN ÖZBEK'İN YAPTIĞI AÇIKLAMALAR

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, kulübün üzerinde ciddi bir faiz yükü olduğunu belirterek, "Eğer pazar günü teveccüh gösterip, önerdiğimiz projelere yetki verirseniz kulübün üzerindeki büyük finansal yükten de kurtulmuş olacağız." dedi.

2022 yılı bütçesinin görüşüldüğü olağanüstü genel kurulda konuşan Özbek, çözmeleri gereken birçok sorunun olduğunu belirterek, "Bütçe genel kurulumuzu yapıyoruz, pazar da yetki genel kurulumuzu yapacağız. Önümüzdeki çözülmesi gereken birçok sorun var. Biz Galatasaraylılar birlikte olursak bu sorunların hepsini çözecek gücümüz var." ifadelerini kullandı.

Kulüpteki bölünmüşlüğe son vermeleri gerektiğini aktaran Özbek, "Artık küskünlükleri, kavgaları bırakmanın ve beraber olmanın şart olduğu günlere geldik. Bugün öncellikli olarak bütçemizi siz değerli üyelerimizin onayına sunarak, bu konuyu çözümü kavuşturmak istiyoruz. Mümkün olduğunca denk bir bütçe oluşturmaya çalıştık." diye konuştu.

Dursun Özbek, pazar günkü olağanüstü genel kurulda önemli konularda yetki isteyeceklerini hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Kulübümüz üzerinde ciddi bir faiz yükü var. Eğer pazar günü teveccüh gösterip, önerdiğimiz projelere yetki verirseniz kulübün üzerindeki büyük finansal yükten de kurtulmuş olacağız. Böylece gerçek anlamda denk bütçeye ulaşacağız. Bizim en önemli hedefimiz yarın herkesin gurur duyacağı bir Galatasaray'ı çocuklarımıza, torunlarımıza bırakmak olacaktır. Bunun için Galatasaray'ımızı güçlü, sürdürülebilir sportif başarıya sahip, her branşta rekabet eden bir spor kulübü haline getirmeliyiz. Bunun için desteğinize her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var."

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2022, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER