Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray Sportif A.Ş.'nin başına getireceği ismi resmen açıkladı!

Galatasaray'da başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu ve Dursun Özbek yönetim kurulu listelerini Divan Başkanlığı'na teslim etti. Hamamcıoğlu, Sportif A.Ş. için sürpriz bir ismi listesine eklediğini açıkladı.

Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray Sportif A.Ş.'nin başına getireceği ismi resmen açıkladı!

Galatasaray’da 11 Haziran’da gerçekleştirilecek kongre öncesinde Başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu ve Dursun Özbek, yönetim kurulu listelerini Divan Başkanlığı’na teslim etti. Hamamcıoğlu, Galatasaray’ın eski başkan adaylarından olan ve 2004-2006 ile 2011-2013 dönemlerinde yöneticilik yapan Adnan Öztürk’ün Sportif A.Ş.’de görev yapacağını duyurdu.

“KAMUOYU ŞAHİT OLDU”

Listelerin teslim edilmesinden sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Eşref Hamamcıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Bizim listelerimiz hazırdı. Hep buradaydık, burada olmaya devam ediyoruz. Galatasaray tarihinde hiç yaşanmayan bir süreç geçiriyoruz. Bu süreç nedir? Hukukun çeşitli dayanaklarına yaslanarak, ertelenmiş ve iptal edilmiş seçim süreci. Bugün itibarıyla görüyoruz ki, Galatasarayımızın acil ihtiyaçları olmasına rağmen büyük bir gecikme yaşadık. Ve bu gecikmeye sebep olanlara Galatasaray kamuoyu şahit olmaktadır. Galatasaray her zaman Genel Kurul iradesiyle yönetilmiştir. Öyle olmaya devam edecektir.”

“YOLUMUZ BELLİ, ROTAMIZ NET”

“Burada en büyük güvencemiz. Hür ve demokratik yaşama sadık olan Galatasarylıların bu ses sahip çıkmalarıdır. İçinde bulunduğumuz dönemeçli yol kimseye fayda sağlamamaktadır. Galatasaray’ın çatıdan çok temele ihtiyacı var. Bu temeli sarsmaya çalışanlara Genel Kurul üyeleri gereken cevabı verecektir. Yolumuz belli, rotamız net. Liste yetiştirmek veya herhangi biriyle ortaklık yapmak gibi düşüncemiz olmadı. Her şeye rağmen Galatasaray’da bugün birleşme günüdür diye düşünüyorum.”

“REKABET HUSUMETE DÖNMESİN”

“Tüm listelerde yer alan kardeşlerimize başarılar diliyorum. Eski başkanlarımızdan Dursun Özbek ve koalisyon ortağı olan Metin Öztürk ile arkadaşlarına başarılar diliyorum. Elbette seçimde bir rekabet olacaktır. Ama bu rekabetin husumete dönmemesi en büyük dileğimizdir. Arkadaşlarım ve ben buna azami dikkat göstereceğiz. Bundan herkes emin olsun. Ekibimiz uzun zamandır seçime hazırlanıyor. Bir tarafta seçimi kazanacağından emin olmayan bir aday. Diğer tarafta ortaklık olmadan seçime yetişeceğinden emin olmayan aday. İkisinin ortaklık yapmasından doğal bir şey yok. İkisi de değerli dostlarımızdır. Bu bir yarıştır. Galatasaray’a hizmet etme yarışıdır. Takdir de Genel Kurul’un olacaktır.”

ADNAN ÖZTÜRK SPORTİF A.Ş.’DE

“Adnan Öztürk, Sportif A.Ş’de yer alacak. Diğer şirketler ve Sportif A.Ş’ler kararını verdiğimiz tabiri caizse atamasını yaptığımız yönetim kurulu üyelerimiz var. Hem yönetim listemiz hem de şirket listemiz aşağı yukarı tamamdır. Şirketlerle ilgili birkaç tane ismi paylaşayım. Gayrimenkul ve Emlak Geliştirme Şirketlerinde Melih Tavukçuoğlu olacak. Sevgili Ozan Sevindik var ki şu anda başkan Burak Elmas'ın çalışma listesinde yer almaktadır. Dijital A.Ş.'de Ecem Tezel Aldanmaz var, daha önce de ekibimde yer alıyordu. Mustafa Yazıcı arkadaşımız var. Sportif A.Ş.'de Mali İşlerden Sorumlu olarak Bora Yargıç arkadaşımız var."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER