Galatasaray'dan Melih Şendil'e gönderme! ''Kadına yakışır''

Galatasaray Spor Kulübü, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla kadın sporculara destek verdi.

Galatasaray'dan Melih Şendil'e gönderme! ''Kadına yakışır''

Galatasaray, sosyal medya hesabından kadın sporculara destek mesajı yayımladı. 

Galatasaray Spor Kulübü'nden kadın sporculara destek geldi. Bir televizyon programında kadınların futbol ve basketbolda olmamaları gerektiği yönündeki sözlerinin ardından sarı-kırmızılılar sosyal medya hesabından, "Sporda cinsiyetçiliğe yer yoktur. Sporun her branşı kadına yakışır" notuyla paylaşım yaptı.

İşte Galatasaray Kulübü'nün yaptığı o paylaşım:

YAYINCI KURULUŞ SPİKERİ MELİH ŞENDİL'İN AÇIKLAMALARI TEPKİ TOPLAMIŞTI

Real Madrid ile Manchester City arasından oynanan Şampiyonlar Ligi maçının ardından yayıncı kuruluş olan beIN Sports'ta kadınlara yönelik cinsiyetçi açıklamalarda bulunan Melih Şendil, sosyal medyada büyük bir tepki topladı.

Şendil yaptığı konuşmada "Futbol o kadar ataerkil bir oyun ki mesela kadınlara voleybol oynamak çok yakışıyor ama benim şahsi düşüncem kadınlar futbolda olmamalı. Basketbol da bence erkek oyunu.Ayrımcılık yapıyor gibi olmayalım, topa tutarlar ama önemli değil. Alışığız" dedi.

Real Madrid'in forma rengi üzerinden açıklamalarını sürdüren Melih Şendil "Başkan olsam asla pembe forma yaptırmam" diye sözlerine devam etti. Kanalın Fenerbahçeli yorumcusu İlker Yağcıoğlu da ''Ben de yaptırmam'' diyerek yanıt verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER