Galatasaray'dan Anıtkabir ziyareti

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve yönetim kurulu üyeleri Anıtkabir'i ziyaret etti.

Galatasaray'dan Anıtkabir ziyareti

Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 99. yılı ve Ankara Galatasaraylılar Birliği’nin kuruluşunun 81. yılı nedeniyle Ata’nın huzuruna çıkıldı. Anıtkabir ziyaretinde; Başkan Mustafa Cengiz’e, yönetim kurulu üyeleri Mahmut Recevik, Metin Karakaya, Özgür Savaş Özüdoğru, 1905 AGS Başkan ve yöneticileri ile Hukukçular Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. 

Törende Başkan Mustafa Cengiz, Ata’nın mozolesine çelenk bıraktı. Saygı duruşunun ardından Başkan Mustafa Cengiz, Anıtkabir özel defterini imzaladı. Cengiz, Anıtkabir özel defterine şu ifadeleri yazdı: 

"Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk 

Bu toprakların çıkardığı en önemli değerlerden olan ve muasır medeniyetler seviyesinin peşinde olduğunu “Batıya Açılan Pencere” sıfatı ile kanıtlayan bir camianın başkanı ve yönetimi olarak 37. dönemimizde olduğu gibi 38. dönemimizde de manevi huzurunuzda bulunmaktan onur duyuyorum. 

Kurutuluş Savaşı’nın temellerinin atılmasını sağlayan Ankara’ya gelişinizin 99. yılında aynı zamanda Ankara Galatasaraylılar Birliği’nin kuruluşunun 81. yılını idrak ediyoruz. 

Bizler, bu anlamlı günlerin ışığında; sporun, yalnız beden kabiliyetinin üstünlüğü sayılmadığını, idrak ve ahlakın en önemli değer olduğunu özümsedik. 

Ulusumuzun “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” evlatları olarak sonsuza kadar bayrağımızı, bu şiarla taşıyacağımıza manevi huzurunuzda söz veriyorum."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 19:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Menfaatli
Mustafa Menfaatli - 3 yıl Önce

Cok şükür bugünde ceza yedik ömür biter cezamız bitmez

SIRADAKİ HABER