Levent Tüzemen, Galatasaray'da başkanlık için yeni aday tahminini paylaştı!

Spor yazarı Levent Tüzemen, 30 Nisan'da yapılacak seçime tedbir kararı konulan Galatasaray gündemindeki gelişmeleri değerlendirdi.

Levent Tüzemen, Galatasaray'da başkanlık için yeni aday tahminini paylaştı!

Galatasaray'a 3. dava genel kurul üyesi Fırat Develioğlu'ndan geldi. Develioğlu, 10. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne genel kurulun iptali ve 30 Nisan'da yapılacak seçim için ihtiyatı tedbir kararı verilmesi talebiyle dava açarken, mahkeme kabul etti, seçim askıya alındı. Galatasaray davaya itiraz ederken, cuma günü 11.00'de görülecek duruşma, seçimin kaderini belli edecek.

Davayı açan Fırat Develioğlu, Burak Elmas'ın kazandığı seçim öncesinde desteğini gösterirken "Aslan Burak'ım! Şimdi İmparatorla birlikte Galatasaray'ı hep şampiyon yapacaksın. Asla yalnız yürümeyeceksin. Sarı-kırmızı yine kazandı" mesajını paylaşmıştı.

Galatasaray Lisesi'nin 113. dönem mezunu olan 7604 sicil numaralı kulüp üyesi Fırat Develioğlu, işletme Yüksek Mühendisi. 

SEFERBERLİK İLAN EDİLDİ

Sarı-kırmızılı kulüp iki cephede tam gün mesai verdi. Başkan Burak Elmas, başkan adayları Eşref Hamamcıoğlu ve camianın önemli hukukçuları Nef Stadı'nda toplantı yaptı. 26 Mart'taki Mali Kongre'yi yöneten Divan Heyeti ise kulüp avukatları ile birlikte Çağlayan Adliyesi'nin yolunu tuttu ve tedbir kararının kaldırılması adına itiraz için başvuruda bulundu. Galatasaray Kulübü ve Divan'ın yaptığı itiraz sonrası cuma günü 11.00'de duruşma kararı çıktı. 30 Nisan'da seçimin olup olmayacağı konusunda nihai durum cuma günü netleşecek.

LEVENT TÜZEMEN YORUMLADI

"Galatasaray'da krizler ve kaoslar bitmiyor. Mahkemenin, genel kurul için ihtiyati tedbir kararı vermesi bir anda hesapları karıştırdı. Tüzüğün yönetimlere ve başkana verdiği yetki doğrultusunda Burak Elmas, madde 28.1'e göre seçime gideceğini açıkladı. Elmas, bu kararı kendi özgür iradesi ile vermiştir. Kongre öncesi ibra durumu ile ilgili olarak, karara saygılı olacağını ve Galatasaray'ı mahkeme kapılarında süründürmeyeceğini söylemişti. Görünen o ki Galatasaray, mahkeme kapılarını aşındırıyor. Burak Elmas'ın bu kaosu bitirmek için vermesi gereken kararlar var…"

"YENİ ADAYLAR KESİN ÇIKAR"

1- İstifa edip, Galatasaray'ın yeni bir tarihte seçime gitmesini sağlayacak. İstifa kararı gerçekleşirse seçim prosedürü yeniden başlayacak ve mayıs ayı sonunda seçim yapılacak. Eğer bu süreç başlarsa yeni adaylar da kesin ortaya çıkar. 

"ELMAS BU RİSKİ ALIR MI?"

2- Burak Elmas, idari ibrasızlığı dikkate almaz ve istifa etmezse yönetimi ile göreve devam eder. 2023 Mart'ında yapılacak mali kongreye kadar Galatasaray'ı yönetir. Burak Elmas bu riski alır mı? Çünkü eğer işler iyi gitmezse bu kez sadece idari değil mali açıdan da ibra edilmez. (Sabah)

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2022, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER