Mustafa Cengiz'den milletimize başsağlığı mesajı

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Suriye'nin İdlib bölgesinde askerlerimize yönelik yapılan saldırı sonucu aldığımız acı şehit haberleri üzerine, milletimize başsağlığı diledi.

Mustafa Cengiz'den milletimize başsağlığı mesajı

Başkan Cengiz'in Galatasaray TV aracılığıyla yaptığı açıklama şu şekilde:

"Ateş düştüğü yeri yakar. Ne kadar hamasi laflar etsek, ne söylesek boş. Bu acı karşısında bütün söylemler yetersiz ve kifayetsiz kalır. Camia olarak bu acıyı yürekten paylaşıyoruz. Bu coğrafyada Türkler olarak bu badirelerle mücadele veriyoruz."

"Türk Milleti'ni teşkil eden Türkler, Kürtler, Çerkesler, Lazlarla birlikte bunu mutlaka aşacağız. Biz bu kışı da atlatırız; ama yediğimiz ayazı da unutmayız. Türk Milleti'nin bu saydığım unsurlar içinde nasıl birleştiğini, nasıl bir araya geldiğini, nasıl yürekten bir ortak bir tepki verdiğini görüyoruz."

"Nefret söylemleri, düşmanlık yaratan ayrılıkçı söylemler bu ülke ve bu millet tarafından kabul görmemekte. Bu millet hemen bir araya gelmekte, ortak bir refleks, ortak milli bir tepki vermekte. Bu bizi gururlandırmakta, bizim milli gururumuz olmakta. Sporun barış kardeşlik ve huzur olduğunu unutmadan, bütün sporun katmanlarını sevdiğimizi buradan herkese ilan ederim ve milletimize başsağlığı dilerim."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER