22. şampiyonluğun kutlama coşkusu Almanya'da sürdü!

Galatasaray'ın Süper Lig'de elde ettiği 22. şampiyonluk kapsamında Galatasaray Stuttgart Taraftarlar Derneği'nce Mannheim şehrinde etkinlik düzenlendi.

22. şampiyonluğun kutlama coşkusu Almanya'da sürdü!

1905 Kültür, Sanat ve Spor Derneği ile yurtdışındaki diğer taraftar derneklerinin katkılarıyla düzenlenen şampiyonluk kutlamasına Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Recevik, Özgür Savaş Özüdoğru, 1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği Başkanı Vahap Tanrıverdi, futbolculardan Ryan Donk, Yunus Akgün ve U 19 Takımı oyuncusu Ogün Çalışkan da katıldı.

Etkinlik öncesi Başkanımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve futbolcularımız onuruna yemek verildi. Yemeğin ardından şampiyonluk kutlamalarının yapıldığı Rheingoldhalle salonuna geçildi.

Şampiyonluk kutlamalarında 22. şampiyonluk kupamızın yanı sıra, 18. kez kazandığımız Ziraat Türkiye Kupası da yer aldı. Sarı-kırmızılı taraftarlar, başkan Cengiz, futbolcular ve çifte kupayla hatıra fotoğrafı çektirdi. Taraftarlar kutlamalarda hep bir ağızdan marşlar söyledi.

Galatasaray Stuttgart Taraftarlar Derneği Başkanı Ayhan Yıldız'ın açılış konuşması sonrası 1905 Kültür, Sanat ve Spor Derneği Başkanı Vahap Tanrıverdi de bir konuşma yaptı.

Organizasyona katılan Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mahmut Recevik ve Özgür Savaş Özüdoğru, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Recevik şunları söyledi:

“Almanya’da çok güzel organizasyonlar yapacağız. Burası için büyük planlarımız var. Galatasaray’ın Almanya’da çok fazla taraftarı var. Hep beraber bir organizasyon yapacağız, dernekleşme yapacağız. Mevcut derneğimiz var ama Mannheim’dan başlamak üzere Almanya’da çok güzel işler yapmak istiyoruz.

Amacımız 23. şampiyonluk. Önce önümüzde 7 Ağustos’ta Süper Kupa var Ankara’da oynanacak olan. İnşallah o kupayı da alırız, müzemizi koyarız. Sonrasına daha sonra bakacağız.”

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi  Özgür Savaş Özüdoğru şunları söyledi:

“Benim kulüpte bir görevim de Taraftar Dernekleri sorumluluğu. Bu anlamda bu senenin başında çok güzel bir etkinlik yaptık. Yurtdışında bulunan 18 tane taraftar derneğimizi taahhüt altına aldık. Bugün bunun meyvesini görüyoruz. Kültür Sanat ve Spor Derneğimizin öncülüğünde, Sayın Vahap Bey’in öncülüğünde… Almanya’daki ve yakın Avrupa’daki birçok ülkenin taraftar derneklerinin, sanıyorum 13-14 tane derneğin Başkanları bugün buradaydı. Müthiş bir etkinlik, çok güzel bir organizasyon. Öğlenden beri bizi çok güzel şekilde ağırladılar. Taraftarlarımızla, gurbetçilerimizle bir arada olmak bütün olmak bizim için çok keyifliydi. İnşallah 25. şampiyonluğu ve 5. yıldızı burada bu keyifle kutlamak bize nasip olur.”

Kutlamada hazır bulunan oyuncularımız Ryan Donk ve Yunus Akgün de Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Ryan Donk şunları söyledi:

“Çok sıcak karşılandım, herkese teşekkür ediyorum. Sadece İstanbul’da değil, diğer ülkelerde de böyle bir ilgi gördüğüm için çok mutluyum. Herkese çok teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından 1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği'nin yeni üyelerine, Başkan Mustafa Cengiz ve yönetim kurulu üyeleri plaketlerini takdim etti.

Gecede son olarak sevilen sanatçı Coşkun Sabah, şarkılarını seslendirdi. Sanatçıya 1905 Kültür, Sanat ve Spor Derneği adına onursal üyelik plaketini Mustafa Cengiz verdi. (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2019, 23:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER